0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

05.05.21 Koniec ťažby kryptomien v New Yorku?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ťažba kryptomien začína byť evidentným tŕňom v oku politikov či ekonómov viac, ako kedykoľvek predtým. Aj preto sa aktuálne zdá, že v krajinách po celom svete sa pomaly začínajú navrhovať zákony, ktoré by mali do kryptomenovej ťažby výrazne vstúpiť, regulovať ju či prípadne dokonca zakázať. Jeden takýto sa teraz objavil aj v štáte New York v USA.

Obmedzenie či zákaz ťažby?

Dňa 3.5.2021 bol v Senáte v štáte New York prednesený návrh na zakázanie ťažby kryptomien v najbližších trhoch rokoch. Táto forma „pauzy“ by mala fungovať na vytvorenie regulácii spojených s kryptomenovou ťažbou, ktoré by mali byť prísnejšie ale aj jasnejšie pre všetkých, ktorí by sa v tomto type biznisu chceli pohybovať. Rovnako by mala dať možnosť na vytvorenie efektívnejšej ťažby v prípade, že by biznisy v tom chceli pokračovať, avšak je viac pravdepodobné, že v prípade schválenia takéhoto zákona by sa obrátili lokálni mineri na iné štáty.

New York Senate Bill 6486, ako oficiálne znie tento návrh, bol prednesený demokratom Kevinom Parkerom, hlavným predstaviteľom poroty pre energiu a telekomunikácie. Tento návrh bol podporený aj demokratkou Rachel Mayovou, ktorá má na starosti Legislative Commission on Rural Resources. Keďže majú demokrati aj väčšinu v senáte, je pravdepodobné, že tomuto návrhu sa podarí uspieť, aj keď aktuálna podpora nie je známa.

Prečítajte si tiež: Digital Currency Group plánuje zvýšiť investíciu až 750 miliónov dolárov do akcií GBTC

Tento nový typ zákona mal byť navrhnutý tak, aby bolo jeho spĺňanie v súlade s „Climate Leadership and Community Protection Act.“ Ten má jasne stanovovať, ako sa má pristupovať ku klimatickým zmenám a ako môžu tieto kroky ovplyvniť aj samotnú ťažbu kryptomien. V danom dokumente sa napríklad nachádza nasledovné:

„Jediná kryptomenová transakcia minie toľko energie, koľko priemerná americká domácnosť za mesiac. Celkový odhadovaný level globálnej spotreby energie je rovný spotreby energie Švédska.“

Zdroje, analýzy či prieskumy, ktoré dospeli k tomuto záveru zverejnené neboli. Pravosť týchto informácii  tak evidentne ani zďaleka nemusí byť braná ako dôveryhodná, keďže nie je jasné, ako k takýmto výpočtom došlo. Napriek tomu je ale hlavný argument tohto zákona postavený práve okolo tejto informácie.

Napriek tomu ale v prípade schválenia bude musieť dôjsť ku veľkým úpravám a zmenám vo vedení mining fariem. Tie budú musieť spĺňať podmienky už vyššie spomenutého aktu „Climate Leadership and Community Protection Act.“ Ten bol schválený v roku 2019 a okrem iného sa v ňom nachádza aj cieľ na využívanie obnoviteľnej energie na hranici 70% do roku 2030 či zníženie uhlíkovej stopy o 22 miliónov ton.

K prísnejším reguláciám má dochádzať napríklad aj v Číne, kde sa taktiež pozreli najmä na mining farmy a spoločnosti, ktoré majú údajne zanechávať veľkú stopu na životnom prostredí v okolí. Napriek tomu je ale zatiaľ iba málo štátov na svete, ktoré by celkovú ťažbu kryptomien postavili úplne mimo zákon. Či sa ale tento trend začne pomaly meniť evidentne ukážu už najbližšie mesiace.

Zdroje:

https://cointelegraph.com/, https://legislation.nysenate.gov/pdf/bills/2021/S6486

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart