0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

05.04.21 Typy zásob tokenov a ich množstvo. Je to dôležité?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Rozhodnutie, akú mincu alebo token kúpiť na dlhodobý HODL, je zvyčajne rozhodnutím podľa analýzy.

A jedným z prvkov dobrej základnej analýzy je "tokenomika" tokenu.

Skúsme si načrtnúť jednoduchú ekonomickú spôsobilosť na základe zásob a ponuky mincí.

Existujú tri (3) kategórie zásob tokenov. Sú to:

  1. Maximálna zásoba (Maximum Supply)
  2. Celková zásoba (Total Supply)
  3. Cirkulujúca zásoba (Circulating Supply)

1. Maximálna zásoba

Maximálna zásoba je najvyšší počet tokenov, aký môže kedy existovať.

Napríklad BTC má maximálnu zásobu 21 000 000. Tento limit je zvyčajne pevne zakódovaný do protokolu blockchain a nemožno ho zmeniť.

Mince alebo tokeny s nízkou maximálnou zásobou majú teoreticky väčšie šance na dosiahnutie a udržanie vysokej hodnoty ako mince s relatívne vysokou maximálnou zásobou za predpokladu, že dopyt po oboch je rovnaký.

Kurzy mensi

Tokeny bez pevne stanovenej maximálnej ponuky sú zvyčajne dlhodobou zlou investíciou, pretože dopyt nemôže byť nekonečný.

A s dostatkom času začnete strácať peniaze, pretože ponuka preváži dopyt a cena sa začne prispôsobovať smerom nadol.Pričom naopak ak je mincí moc, tak pomocou ich spálenia sa v niektorých prípadoch pomôže deflácii. No je to zmysluplné?

Prečo stále rodiť, len aby ste zabíjali deti, na odlávanie populácie, keď môžete doslova zastaviť pôrod?

Treba si dávať pozor na mince alebo tokeny bez pevne stanovenej maximálnej zásoby. Treba do nich investovať opatrne a sledovať ich.

Workshopy na mesiacr apríl...

2. Celková zásoba

Celková zásoba tokenu predstavuje jeho množstvo, ktoré už bolo vytvorené alebo "vyrazené". Je to množstvo mince, ktoré už reálne existuje. Či už je vyťažené alebo vzniklo iným spôsobom, je to jedno.

Napríklad súčasná celková ponuka BTC je 18 697 649 coinov z maximálnej ponuky 21 miliónov.

Zvyšných 2,3 milióna tokenov budú ťažiari vytvárať do roku 2140 alebo približne do vyťaženia všetkých 21 miliónov.

Je možné, že maximálna a celková ponuka mince bude od začiatku rovnaká, ak sa vývojári rozhodnú.

Napríklad token CryptoSorted (CST) má maximálnu a celkovú zásobu 21 000, ktorá bola vytvorená od prvého dňa.

Zatiaľ čo niektoré mince si vyžadujú postupné uvoľňovanie ťažby alebo vytyčovania, kým zásoba nedosiahne maximum.

3. Cirkulujúca zásoba

Cirkulujúca dodávka je celkový počet tokenov, ktoré sú v obehu a vo verejných rukách, miestach ako sú walletky či burzy.

Rozdiel medzi celkovou a cirkulujúcou zásobou spočíva v tom, čo drží projektový tím, alebo čo sa ešte musí napr. vyťažiť.

Pri ťažbe mincí ako BCH, BTC, ETH atď. Je celková a obežná zásoba zvyčajne rovnaká vec.

V prípade vopred vyťažených tokenov alebo mincí, kde už bola pred dodávkou verejnosti vytvorená maximálna zásoba, je však obežnou zásobou iba množstvo tokenu, ktoré zostalo v rukách vývojárov a v rukách verejných nákupcov investori.

Záver

Rozdiel medzi maximálnou a celkovou zásobou je počet mincí, ktoré boli vytvorené a ktoré existujú, a počet, ktorý ešte zostáva vytvoriť.

Investoval som iba do niekoľkých vybraných mincí bez maximálnej ponuky, ale len preto, že majú skutočne solídny prípad použitia a skvelý tím.

Aj napriek tomu som k nim opatrný a pozorne sledujem ich výkon, aby som vedel optimálny čas na vytiahnutie FIAT-u skôr než mi ho začne uberať inflácia.

Maximálnu, celkovú a obežnú zásobu väčšiny coinov nájdete na ich príslušných stránkach CoinGecko a CoinMarketCap.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart