0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

05.04.20 Staking pool (Staking-as-a-service)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Staking pool umožňuje viacerým zainteresovaným stranám skombinovať svoje výpočtové zdroje ako spôsob, ako zvýšiť svoje šance na odmenu. Inými slovami, spájajú svoju staking silu v procese overovania a validácie nových blokov, takže majú vyššiu pravdepodobnosť, že získajú odmeny za blok. Staking = proces držania prostriedkov v kryptomenovej peňaženke na podporu prevádzky siete blockchain.

Celková myšlienka modelu staking poolov je veľmi podobná tradičným mining poolom, ktoré združujú hashovú rýchlosť v Proof of Work (PoW) blockchaine. Staking pooly sú však k dispozícii iba na blockchainoch, ktoré využívajú model Proof of Stake (PoS), alebo v systémoch iných ako POS prostredníctvom funkcií protokolu.

Vkladovú rezervu spravuje spravidla prevádzkovateľ poolu a zúčastnené strany, ktoré sa rozhodnú pripojiť sa k poolu, musia svoje mince uzamknúť na konkrétnej adrese blockchain (alebo peňaženke). Zatiaľ čo niektoré združenia vyžadujú, aby používatelia vkladali svoje mince do styku s treťou stranou, existuje mnoho ďalších alternatív, ktoré umožňujú zúčastneným stranám prispievať svojou vyťažovacou silou a zároveň držať svoje mince v osobnej peňaženke. Napríklad takzvané cold staking pooly umožňujú bezpečnejší model, pretože používatelia sa môžu podieľať na procese vkladania a zároveň si ponechať svoje prostriedky na hardvérovej peňaženke.

V porovnaní so samostatným stake-om, má staking pool menšie odmeny, pretože každé úspešné kovanie blokov (validácia) rozdelí odmeny medzi mnohých účastníkov fondu. Väčšina poolov bude navyše účtovať poplatky, ktoré ešte viac zredukujú konečnú platbu. Na druhej strane, stake pooly poskytujú predvídateľnejšie a častejšie stake odmeny. Okrem toho umožňujú zúčastneným stranám dosahovať pasívne príjmy bez obáv z technickej implementácie a údržby nastavenia a prevádzky overovacieho uzla.

Zdroje: binance.vision, cryptokingdom.cz, cryptoticker.io

Disclaimer

Fyzické zlato, alebo obchodovať zlato na burze? Už si nemusíte vyberať! Predaj fyzického zlata bude formou pravidelného mesačného sporenia. Ak však nechcete zlatú tehličku, ale chcete len zašpekulovať na prípadný long/short, tak sa pridajte ku nám na NAGA platformu.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart