0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.10.2021 Decentralizovaná platforma pre web3 vývojárov: Akash Network

Sieť Akash pomáha web3 vývojárom nasadiť decentralizované aplikácie (dapps) s minimálnym nastavením, konfiguráciami a správami servera.

Projekt navyše hostí prvý decentralizovaný open source cloud, ktorý ponúka cloud výpočtové zdroje pre vývojárov, aby vytvárali dapps. Akash predstavuje niektoré z najkonkurencieschopnejších cien za riešenia nasadenia dapp. Pri posudzovaní centralizovaných alternatív, ako je napríklad Microsoft Azure alebo Amazon Web Services (AWS), ceny Akash sú približne jedna tretina z nich.

Containerization

Sieť AKASH využíva technológiu kontajnerizácie, ktorá je podobná virtuálnemu stroju (VM). Obaja umožňujú spustenie viacerých typov softvéru v rámci jedného prostredia.

Namiesto aplikácií pracujúcich naprieč viacerými decentralizovanými vrstvami, hostitelia nainštalujú open-source runtime motor. Väčšina aplikácií decentralizovaného financovania (DeFI) pôsobia s agregáciou, aplikáciou, protokolom, majetkom a vyrovnávacími vrstvami. Pri kontajnerizácií, runtime motory pôsobia ako kanál pre aplikácie alebo kontajnery, aby interakcia s rovnakým operačným systémom v sieti bola bezproblémová. Kontajnery zdieľajú jadro operačného systému stroja (OS), čím sa znižujú režimy softvéru a zvyšuje efektívnosť servera. Okrem toho, bez operačného systému, to masívne zvyšuje rýchlosť spúšťania aplikácií a znižuje náklady na udeľovanie licencií a servera.

Docker Engine

V prípade siete AKASH, projekt používa program Docker Runtime pre zhrnutie alebo balenie aplikácií. Ako jeden z prvých dostupných runtime motorov open source je motor zodpovedný za vytvorenie priemyselného štandardu pre kontajnery. Docker Engine používa univerzálny prístup kompatibilný s operačnými systémami Linuxu a Windows. Kontajnery, ako také majú extrémnu prenosnosť, ktorá beží konzistentne naprieč akýmkoľvek cloudom alebo platformou.

Sieť AKASH, prostredníctvom používania Docker Engine, umožňuje vývojárom definovať svoj výber obrazu Docker, pamäť a požiadavky na CPU v jednoduchom deploy.yaml súbore.

Prečítajte si tiež: Bude Panama nasledovať Salvádor?

Ako funguje?

AKASH poskytuje softvér pre dátové centrá, ktoré im umožňujú prenájom svojich výpočtových zdrojov pre hosting kontajnerov. Keďže väčšina dátových centier má voľnú kapacitu a nedostatočné zdroje servera, projekt ponúka poskytovateľom dátových centier formou pasívneho príjmu s natívnym tokenom AKT.

Okrem toho, že zdroje, ktoré sú k dispozícii, používajú AKASH kontajnery na hosťovanie svojich aplikácií. Sieť AKASH poskytuje plne decentralizované a open source cloudové výpočty, ktoré uľahčujú požiadavky pre všetky decentralizované aplikácie (dapp).

Akash Blockchain

Sieťový blok AKASH poskytuje vrstvu dôvery v inak decentralizovanom a dôveryhodnom prostredí. Blockchain tvorí svoju dôveru prostredníctvom otvorenej a transparentnej platformy. Údaje o reťazci sú nemenné a verejné záznamy o všetkých transakciách, vrátane histórie plnenia každého poskytovateľa. Okrem toho, Akash je tiež politicky decentralizovaný. To znamená, že nie je stimulovaný na kontrolu alebo výpis príjmov zo siete.

Jadro siete Akash je symbolický ekonomický model, ktorý využíva natívne aktívum zvaného Akash Token (AKT) na vyriešenie otázok volatility a zabezpečuje finančnú bezpečnosť verejného bloku platformy. AKT má tri hlavné funkcie: riešenie, odmenu a rezervu. Okrem toho sa blockchain spolieha na validátorov, aby hlasovali o návrhoch.

Akash Deployment Marketplace

Decentralizovaný trh, ktorý pracuje na Akash Blockchain, čo je Cosmos Software Development Kit (SDK) aplikácia, ktorá používa Tendermint. Akash Blockchain zaznamenáva všetky transakčné údaje na reťazec z Akash Marketplace. To zahŕňa požiadavky, cenové ponuky, lízingy a dohody.

Dvoma hlavnými účastníkmi trhu sú nájomcov a poskytovateľov. Nájomcovia nasadzujú aplikácie kontajnerov, zatiaľ, čo poskytovatelia hosťujú uvedené aplikácie. Okrem toho, trh používa nasadenia (deployments). Deployments poskytujú úplný opis zdrojov, ktorý nájomca žiada, aby hosťoval svoju aplikáciu v sieti. Deployments sa okrem toho obsahuje skupiny. Skupiny sú spôsob, ako kategorizovať druhy zdrojov, ktoré môžu byť prenajaté od jednotlivca. Deployments sa predkladajú do Akash blockchainu, kde žiadostí ostávajú nemenne na reťazci.

Marketplace využíva reverznú metódu aukcie na generovanie lízingov medzi účastníkmi. Stručne povedané, nájomcovia vytvárajú objednávky na ich špecifikácie ako deployments a poskytovatelia ponuky na deoployments. Nájomcovia si potom vyberú svoju najvhodnejšiu ponuku, ktorá potom generuje nájomnú zmluvu.

Po vytvorení lízingu musia nájomcovia predložiť poskytovateľovi a načrtnú osobitné pracovné zaťaženia. Poskytovateľ potom vykoná pracovné zaťaženia podľa manifestu a aplikácie sa stanú používateľnými. Prenájom môže byť kedykoľvek zatvorený poskytovateľom alebo nájomcom, dodatočne vypnutím akéhokoľvek pracovného zaťaženia.

Escrow Accounts

Pred zavedením môže dosiahnuť štádium predloženia, nájomníci musia najprv predložiť vklad za ich žiadosti. Sieť AKASH využíva mechanizmus vkladu a výberu na Akash blockchaine, aby sa zabezpečilo, že nájomcovia platia poskytovateľom za lízingy. Po vytvorení nájmu dostane poskytovateľ pasívne platby z vkladu nájomcu.

Poskytovatelia navyše môžu kedykoľvek odvolať rovnováhu. Nájomníci môžu tiež zabezpečiť svoje vklady na trvalo udržateľných finančných prostriedkov pre spustenie aplikácií. Ak fondy dosahujú nulu, poskytovatelia majú možnosť zavrieť prenájom. Ak poskytovatelia prestanú pokračovať v zmluve o prenájme, všetky nevyčerpané finančné prostriedky budú automaticky odoslané späť na nájomcu.

Keďže ekosystém Akash hosťuje viac strán, ktoré sú navzájom prepojené, projekt využíva používanie escrow účtov. Kryptograficky zabezpečené a inteligentné zmluvné účty zabezpečujú strany na oboch stranách transakcie.

Účet ESCROW bude držať finančné prostriedky, kým nedosiahne ľubovoľnú udalosť. V prípade siete Escrow účty držia nájomné vklady počas procesu ponuky. Okrem toho, čo si vyžaduje vklad pre každú žiadosť o zavádzanie alebo ponuku zvyšuje výkon a bezpečnosť. Akékoľvek nevyužité prostriedky v zálohe po skončení aukcie budú vrátené nájomcovi.

Ďalším prípadom použitia pre Escrow účtov je pre časovo založené platby poskytovateľovi pre nájomné služby. Hodnota lízingových opatrení v jednotkách blokov, s platbami z dôvodu poskytovateľa pre každý blok, pridaný do blockchainu.

AKT Token

Ako natívny token, Akash Token (AKT) drží štyri kritické úlohy v rámci siete.

  1. Držitelia AKT tokenu dostávajú práva pre správu verejných vecí, čo im umožňuje hlasovať o návrhoch a aktualizáciách platformy.
  2. AKT token je primárna metóda stimulovania, vrátane dlhodobých staking možností AKT tokenu, ktorý podporuje trvalo udržateľnú účasť.
  3. Cez staking tokenu AKT, užívatelia zabezpečujú sieť AKASH a môžu získať AKT tokeny ako odmeny.
  4. AKT token je predvolený mechanizmus alebo jednotka výmeny na skladovanie a transakciu hodnoty v sieti AKASH. Okrem toho, AKT Token je jednou z rezervných mien v rámci ekosystému s viacerými reťazcami a viacnásobnými kurzmi.

Keďže siete Akash naďalej zvyšuje adopcie na platforme, projekt sľubuje implementáciu Take Income odmeny. Po dosiahnutí gross merchandise value (GMV) spoločnosť Akash siete zavedie inflačné odmeny popri podielu na celkových sieťových výdavkoch (Take Income) používateľov.

Akash Supermini

Ekosystém Akash Crypto umožňuje komukoľvek urobiť pasívny príjem s Tokenom Akash (AKT) a Akash Supermini. Známi ako najvýkonnejší prenosný superpočítač, Akash Supermini sľubuje používateľom, ktorí môžu začať zarábať AKT tokeny v troch jednoduchých krokoch.

Bez komplikovaných požiadaviek na nastavenie alebo potrebu  vysoko technického vzdelania sa môžu používatelia jednoducho pripojiť a stať sa Akash uzlom pomocou Akash Decry Halloud. Keďže je to prvý decentralizovaný trh cloud, užívatelia sa môžu tiež rozhodnúť, že sa stanú Cloud poskytovateľom, pre spustenie aplikácií, machine learning workloads, alebo poskytovať akékoľvek nepoužité výpočtové zdroje na Akash Supermini a zarobiť AKT tokeny.

Akash Supermini je malá a prenosná, ktorá ponúka používateľom zariadenie, na ktorom môžu zarábať kdekoľvek, buď doma alebo v kancelárii. Používatelia navyše majú vždy kompletnú kontrolu nad ich údajmi bez ohrozenia súkromia alebo bezpečnosti. Okrem toho môžu používatelia ponúknuť alebo využiť cloud computing rýchlosťou približne dva až trikrát lacnejšie ako ostatný Cloud konkurenti.

V čom je iný medzi cloud a decentralizovanými platformami ?

Decentralizovaný cloud je posun vpred od výpočtových zdrojov v súkromnom vlastníctve a prevádzkovaných tromi veľkými cloudovými spoločnosťami (Amazon, Google a Microsoft) na decentralizovanú sieť Cloud poskytovateľov spustených otvoreným zdrojovým softvérom vyvinutým komunitou.

Akash je trhovisko, ktoré vám dáva kontrolu nad cenou, ktorú platíte. AKASH poskytuje aplikácie vývojárom príkazového riadka na lízing a nasadenie aplikácií priamo z terminálu. Všetky cloud natívne a kontajnerové aplikácie bežiace na centralizovanom cloude môžu fungovať rýchlejšie a za nižšiu cenu na decentralizovanom cloude Akash.

Táto sieť je hostiteľom kontajnerov, kde používatelia môžu spustiť akúkoľvek cloud natívnu aplikáciu. Nie je potrebné znovu prepísať celý internet v novom jazyku a neexistuje žiadny zámok dodávateľa, aby ste zabránili prepínaniu poskytovateľov cloudu. Súbory deployments sa prenesú cez súkromnú peer to peer izolovanú sieť blockchainu. Prenos aktíva sa vyskytuje mimo reťazca nad mTLS, aby poskytovali bezpečnosť a požadovaný výkon.

Zdroj: https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-akash-network-the-akt-token , https://docs.akash.network , https://medium.com/stakin/introduction-to-akash-network-7823d379c1cc

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart