0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.08.2021 Platforma, ktorá ma využitie aj v reálnom svete: VeChain

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Technológia boja proti podvodom spoločnosti VeChain, spĺňa potrebu, aby spotrebitelia vedeli, že ich nákupy sú autentické a pomáha spoločnostiam získať väčšiu transparentnosť počas výrobného a dodávacieho procesu.

Čo je VeChain?

VeChain je softvér, ktorý sa snaží stimulovať sieť počítačov k prevádzke platformy, ktorá podnikom umožňuje vytvárať a prevádzkovať decentralizované aplikácie (dapps).

Cieľom VeChain je týmto spôsobom umožniť lepšiu digitálnu spoluprácu medzi podnikmi tým, že im poskytnete nové nástroje na účinný prenos údajov a správu dodávateľského reťazca.

Protokol VeChain, čo bolo pôvodne riešenie iba pre správu dodávateľského reťazca, sa rebrandingom značky VeChain Thor zmenilo na spustenie hlavnej siete protokolu v roku 2018, čím sa rozšíril rozsah dapps a zahrnul aj všeobecnejšie dátové riešenia.

VeChain sa pri prevádzke operácií na svojom blockchaine môže pochváliť dvoma natívnymi kryptomenami, VET coinom, za hlasovanie o zmenách v protokole a VTHOR, za vykonávanie transakcií.

Ako funguje?

VeChain má v skutočnosti 3 technológie. Technológia v skutočnom svete (Real-world tech), kryptomena a platforma.

Technológia v reálnom svete

VeChain funguje tak, že dodáva fyzickým produktom jedinečnú identitu, zvyčajne prostredníctvom RFID (rádio frekvenčná identifikácia), QR kódov alebo NFC (komunikácia v blízkom poli).

Senzory zaznamenávajú informácie v každej fáze dodávateľského reťazca a sú zaznamenávané a prepojené s identitou produktu. Ide o snímače, ktoré VeChain navrhuje a sú vyrobené výrobcami ako Bosch a Qualcomm.

Pretože používa technológiu blockchain, zaznamenané údaje nie je možné zmeniť. To umožňuje pravdivý záznam o tom, aké boli podmienky v celom dodávateľskom reťazci. Ak sa niečo pokazí, napríklad, keď sa tovar odosiela na nesprávne miesto, záznam blockchainu presne ukáže, kde sa stala chyba.

Tiež umožňuje príjemcovi tovaru skontrolovať či bolo s všetkým správne nakladané a, či sú položky autentické. To je obzvlášť dôležité pre boj proti podvodom v sektore luxusného tovaru, ako napríklad pre luxusné kabelky. Vnútri kabelky je umiestnený malý čip, ktorý pri skenovaní informuje o procesoch, ktorými prešiel na svojej ceste od výroby až po dodávku.

Tento čip zostáva aj po predaji kabelky, čo umožňuje majiteľovi kúpiť si použitú tašku na eBay a napriek tomu overiť či je autentická.

Kryptomena

VeChain pôvodne vydával tokeny (známe ako VEN) na Ethereum, než vydal vlastnú platformu v roku 2018. S touto novou platformou prišiel rebranding ako VeChainThor (známy ako VET). VET je platba používaná v systéme VeChain. Čím viac odborného vzdelávania a prípravy má osoba alebo podnik, tým vyššia je priorita pri využívaní zdrojov blockchainu.

VET je možné použiť aj na generovanie druhého druhu tokenu, známeho ako VeThor alebo Thor Power (VTHO), na prístup k technológii dodávateľského reťazca. Spoločnosť, ktorá chce používať sledovanie VeChainu vo svojom dodávateľskom reťazci, musí zaplatiť VTHO, aby mohla do blockchainu pridať ďalšie informácie.

Platforma

Platformu, ktorá sa používa na to všetko, známu ako main-net, môžu použiť aj iné blockchainové projekty na spustenie vlastnej mince v systéme VeChain (podobným spôsobom ako Ethereum). Táto platforma pomohla presunúť VeChain z iba dodávateľského reťazca do Dapps.

Prečítajte si tiež: Čo je spoofing na finančných trhoch? 

Proof of Authority

Na reguláciu procesu, v ktorom sa transakcie medzi používateľmi overujú a pridávajú do verejnej knihy VeChain, VeChain Thor používa mechanizmus konsenzu známy ako dôkaz autority (PoA).

Používatelia, ktorí overujú a pridávajú transakcie do blockchainu, sú známi ako Authority Masternodes. Používatelia na to, aby sa nimi stali, musia vložiť minimálne 25 miliónov OVP a odoslať identifikačné informácie Nadácii VeChain.

Aj, keď používanie mechanizmu PoA pomáha rýchlo spracovávať veľké objemy transakcií. Nevýhodou jeho prístupu je, že sa spolieha na centrálny orgán, ktorý kontroluje a autorizuje používateľov, ktorí sa môžu zúčastňovať na spracovaní transakcií.

Je dôležité poznamenať, že VeChain pracuje na zlepšení svojho PoA, aby zaistil viac randomizovaný a distribuovaný mechanizmus vytvárania blokov.

Prečo 2 tokeny ?

Aby jeho softvér fungoval, VeChain používa dva natívne tokeny, VET, ktorý sa používa na ukladanie a prenos hodnoty a VTHO, ktorý sa používa na transakcie na jeho blockchaine.

Cieľom tohto návrhu je izolovať cenovú volatilitu VET coinov od nákladov na výpočty v sieti, čo umožní aplikáciám na serveri VeChain účtovať stabilné poplatky (pretože ponuku VTHOR je možné upraviť tak, aby udržiavala stabilnú cenu transakcií).

Podobne, ako blockchain Ethereum využíva ETH gas, ťažiari zarábajú poplatky VTHO za výpočty spracované sieťou. Čím komplexnejší je výpočet, tým viac VTHO bude daný program vyžadovať.

Nakoniec uzly, ktoré vkladajú mince OVP, získavajú možnosť hlasovať za upgrady siete a sú odmeňované VTHO za každý blok.

Kde sa používa VeChain technológia v reálnom čase?

Spoločnosť VeChain vyvinula senzorové čipy pre fyzické produkty, ktoré sú jedinečne prepojené s jej platformou blockchainu. Systém je určený výhradne na prijatie informácií vo veľkom. Jeho technológia v reálnom svete sa používa od roku 2015, kedy vyvinula sledovacie čipy NFC, ktoré sa majú umiestniť do kabeliek francúzskej luxusnej značky.

Potom v roku 2016 VeChain použil túto technológiu pre automobilovú spoločnosť Renault na sledovanie histórie vozidiel. Sleduje údržbu, počet najazdených kilometrov a všetko ostatné, čo sa s vozidlom stalo od prvého výjazdu na vozovku.

K tomuto nezmeniteľnému záznamu majú prístup kupujúci ojazdených automobilov, aby im poskytli kompletný prehľad o vozidle a obrovská podpora pri riešení problémov, ako sú podvody s počítadlom kilometrov.

VeChain taktiež oznámil partnerstvo s BMW a ďalšími automobilkami v Európe a Ázii. Táto technológia je použiteľná v niekoľkých ďalších odvetviach.

Zdroj: https://decrypt.co/resources/vechain , https://www.kraken.com/en-gb/learn/what-is-vechain-vet

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart