0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.06.2021 Metaplex spúšta NFT obchodovanie na Solane

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Na blockchaine Solana sa oficiálne začal trh s nonfungible  tokenmi s názvom Metaplex, ktoré zdôrazňujú pokračujúce prijatie technológie NFT.

Metaplex Foundation oznámil, že nový trh bol uvedený na trh so strategickou podporou laboratórií Solana Labs a burzy kryptomien FTX. Platforma je navrhnutá tak, aby poskytovala kľúčovú infraštruktúru komunite NFT.

Metaplex Foundation uviedla, že nová platforma umožňuje trvalé licenčné poplatky pevne zakódované do NFT, čo zaručuje, že tvorcovia vždy dostanú časť sekundárneho predaja. Celý proces vytvárania zoznamov bude tiež prebiehať on-line.

Platforma bola uvedená na trh s niekoľkými celebritami a obchodnými položkami, medzi ktoré patrí umelec ocenený Grammy RAC, kreatívne štúdio Street Dreams a CryptoKickers skupina založená na NFT.

Okrem spustenia protokolu Metaplex Foundation taktiež oznámila plány na odhalenie nového tokenu META, ktorý bude tento protokol riadiť.

Metaplex predstavuje prvé obchodovanie NFT tohto druhu, ktoré bolo uvedené na Solane. Sieť blockchainu sa rýchlo rozšírila v prvej polovici roku 2021 a na platforme sa začali realizovať desiatky projektov pripravených na trh. V marci nadácia Solana Foundation, grantový program za sieťou, uzavrela dve vývojové partnerstvá s kryptomenovými burzami OKEx a MXC v hodnote 40 miliónov dolárov.

Podľa posledných prieskumov v priemysle sa predpokladá, že trh NFT sa do októbra zdvojnásobí, pretože objem obchodov vzrastie. Analytici spoločnosti Invezz dospeli k záveru, že v tom čase by  mohla kapitalizácia NFT dosiahnuť 470 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež: Ethereum 2.0

Budúcnosť Metaplex

Metaplex bude plne decentralizovaný, čo neplatí pre mnoho ďalšie populárne NFT trhy. Čoskoro bude mať svoj vlastný token META, ktorým sa bude riadiť protokol.

Raj Gokal, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Solana Labs a strategický poradca spoločnosti Metaplex, vysvetlil, ako budovanie spoločnosti Solana umožní spoločnosti Metaplex prekonať mnohé výzvy spojené s dnešným obchodovaním NFT a povedal:

„Na základe protokolu Solana a Arweave je Metaplex schopný dramaticky znížiť poplatky za razenie a obchodovanie. Spustenie platformy NFT založenej na platforme Solana pomôže zrýchliť tempo inovácií, ktoré v obchodovaní vidíme, a to poskytnutím ľahko použiteľnej a ekonomicky životaschopnejšej platformy, ktorá môže lepšie slúžiť tvorcom aj ich komunitám.“

Projekt tiež dúfa, že ponúkne alternatívy k centralizovaným platobným systémom. Na dosiahnutie tohto cieľa bude Helium dražiť hotspoty, NFT, ktoré predstavujú prístup do bezdrôtovej siete Hélium.

Medzi partnerov v oblasti infraštruktúry patria FTX a Audius, populárna decentralizovaná streamovacia služba, ktorá dnes funguje na platforme Ethereum. Spoluzakladateľ Roneil Rumburg uviedol, že Metaplex je ambicióznym úsilím o zjednotenie NFT v ekosystéme Solana, vďaka ktorému by sa vízia lega NFT a skladateľnosti nástrojov NFT stala realitou.

Jeden z prvých na Solane

Metaplex je jedným z prvých projektov spoločnosti Solana zameraných na NFT. Väčšina ďalších sa nachádza na Ethereu, ktoré v dôsledku popularity reťazca trpí vysokými poplatkami za gas (rast preťaženia NFT a DeFi sú hlavnými prispievateľmi k preťaženiu siete). Projekty 2. vrstvy, ako napríklad Immutable, dúfajú, že sprístupnia NFT na platforme Ethereum, ale vďaka kapacite Solany na vysoko rýchlostné a lacné transakcie by mohla mať spoločnosť Metaplex pred sebou svetlu budúcnosť.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/metaplex-nft-marketplace-launches-on-solana , https://cryptobriefing.com/nft-marketplace-metaplex-launch-solana/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart