0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

04.05.2021 MateMask varuje pred novým phising robotom

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Najnovší phishingový podvod MetaMask žiada používateľov o seed vo forme služby Dokumenty Google, ktorá predstavuje oficiálny portál podpory.

MetaMask upozornil na nového phishingového robota, ktorý sa pokúša ukradnúť ich seed frázy

V tweete zverejnenom v pondelok MetaMask varoval používateľov, že robot sa pokúša nasmerovať používateľov na domnelý portál okamžitej podpory, kde sú vyzvaní na zadanie informácií do formulára Dokumentov Google.

Formulár žiada seed frázu na obnovenie, ktorú je možné použiť na obnovenie krypto peňaženky používateľa. MetaMask uviedol, že nemá systém podpory založený na dokumentoch Google a vyzval používateľov, aby vyhľadali podporu v možnosti získať pomoc v samotnej aplikácii MetaMask, aby sa vyhli podvodom.

MetaMask tiež vyzýva používateľov, aby hlásili podvody, ktoré sa vydávajú za peňaženku a jej služby a upozorňuje na to, že zákazníci to môžu nahlásiť v aplikácii.

Napriek tomu, že MetaMask varoval svojich používateľov pred phishingovým robotom, zdá sa, že niektorí jeho používatelia už boli obeťami, pričom jeden používateľ Twitteru odpovedal: "Takže neexistuje spôsob, ako dostať späť náš token, nie?"

Vďaka svojej popularite je MetaMask jedným z najlepších cieľov pre hackerov a podvodníkov.

Čo sú phisingove útoky?

Phishingové útoky sú technikou sociálneho inžinierstva, ktorú podvodníci používajú na nalákanie používateľov, aby dokončili akciu, ktorá odhalí osobné informácie alebo podrobnosti účtu.

V decembri 2020 program MetaMask podrobne popísal útok falošných fráz, pri ktorom škodlivý web napodobňuje web peňaženky, ktorú sa používateľ pokúša nainštalovať. Falošná webová stránka generuje počiatočnú frázu, ktorá podvodníkom umožňuje ovládať peňaženku po jej nainštalovaní.

Nielen začínajúci používatelia sa môžu stať obeťami phishingových podvodov. Hacker oklamal zakladateľa Nexus Mutual Hugha Karpa prevedením zhruba 370 000 tokenov Nexus Mutual (NXM) v hodnote 8 miliónov dolárov do peňaženky pod ich kontrolou na konci roku 2020.

Používatelia Ledgeru boli tiež zaplavení pokusmi o phishing, pričom došlo k dvom závažným porušeniam serverov spoločnosti, čo malo za následok únik osobných údajov vrátane e-mailových adries, telefónnych čísel a dokonca aj fyzických adries.

Prečítajte si tiež: Výsledok stratégie Trader 2.0 za mesiac apríl

Spoločensky navrhnuté útoky sú v kryptomene populárnejšie, ako kedykoľvek predtým

Vďaka integrácii rozšírenia prehľadávača sa MetaMask ľahko stal jednou z najpopulárnejších úžitkových peňaženiek v kryptomene na trhu. Spoločnosť ConsenSys, vyvíjajúca peňaženku, koncom apríla informovala, že MetaMask nazhromaždil viac ako 5 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

S rastúcou popularitou aplikácie však rástol aj počet podvodov, ktoré sa snažia napodobniť peňaženku a ukradnúť prostriedky používateľom.

Jedným z týchto podvodov bol útok zhnite seed frázy, pri ktorom hackeri generujú počiatočné frázy, ktoré je možné kooptovať potom, čo používatelia financujú ich účty.

Rôzne druhy phishingových podvodov sa stali tak účinnými a plodnými, že sa ich obeťami stali niektoré z najväčších kryptomien.

V polovici roku 2020 finanční magnáti oznámili, že v dôsledku kryptomeny COVID-19 sa v kryptosvete množili phishingové podvody. Jeden z najslávnejších príkladov toho sa stal v júli, keď 17-ročný hacker mohol zverejňovať príspevky z mnohých významných účtov na Twitteri, pretože nič netušiaci zamestnanec Twitteru mu omylom odovzdal kľúče od kráľovstva.

Zdroje: https://cointelegraph.com/news/metamask-warns-of-new-phishing-bot , https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/new-metamask-phishing-scam-preys-on-users-seeking-support/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart