0
 0,00 0 items

No products in the cart.

03.03.21 Coinbase dostala prvý rating svojho priameho zalistovania na burzu od Wall Street analytika

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Zalistovanie akcií burzy Coinbase na oficiálny akciový trh je jednou z najväčších udalostí v kryptomenovom svete minimálne v roku 2021, ak nie v celej histórii tohto sektora. Coinbase patrí dlhodobo medzi najväčšie kryptomenové burzy, pričom ide o najznámejšiu a najpoužívanejšiu kryptomenovú burzu v USA, ktoré je celosvetovým finančným centrom. Práve preto je zalistovanie Coinbase tak ostro sledované, pričom bolo o tejto udalosti zverejnených viac informácii minulý týždeň. V dnešnom článku si ale rozoberieme skorej pohľad na túto udalosť zo strany Wall Street analytika Gila Luriu zo spoločnosti DA Davidson a takisto aj možné dôvody na obavy ohľadom tohto zalistovania.

Gil Luria je bullish

Podľa Gila Luriu je aktuálne Coinbase, ktorá sa bude obchodovať pod tickerom COIN, na veľmi dobrej ceste ku skvelému uvedeniu na burzu prostredníctvom priameho zalistovania. To dostalo od Gila Luriu „buy“ hodnotenie, ktoré má byť založené najmä na základe veľkého momenta a sentimentu, ktoré sa aktuálne okolo tejto udalosti budujú.

„Môžeme vidieť, že nastávajúce priame zalistovanie Coinbase na burzu bude "Amazon momentom" pre kryptomeny – veľký míľnik v čase, kedy dôjde ku prepojeniu kryptomenového sveta s tradičným finančným svetom. Kryptomeny sa tak zmenia z akejsi špekulácie na budúcnosť mnohých odvetví vo finančnom systéme.“

Coinbase tak dostalo veľmi dobré hodnotenie od známeho a skúseného analytika. Z verejného priameho zalistovania bude mať najväčšiu radosť najmä investičný odborník Marc Andreessen, ktorý vlastní 24,6% všetkých akcií spoločností Coinbase, pričom CEO tejto burzy, Brian Armstrong, má 10,9%.

Podľa oficiálne zverejneného stanoviska burzy Coinbase, ktoré sa vzťahuje na celkové majetkové pomery a finančnú situáciu ku koncu minulého roka, mala burza Coinbase v tomto čase hodnotu svojich aktív viac ako 5,8 miliardy dolárov. Rok predtým bola celková hodnota aktív tejto spoločnosti na úrovni 2,4 miliardy dolárov a tak prišlo ku medziročnému nárastu o viac ako 140 %.

Môže Coinbase ohroziť kryptomeny?

Napriek tomu, že sa tento krok môže javiť ako pozitívny, tak aj na túto udalosť sa dá pozrieť aj iným uhlom pohľadu. Tým je fakt, že Coinbase aktuálne drží viac ako 11 % všetkých kryptomenových aktív na svojej platforme. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Messari, ktorá poukazuje na to, že až 11 % z celej trhovej kapitalizácie kryptomien, je držaných v rukách Coinbase alebo jej custodial spoločností. Až 83 % z týchto aktív je ale držaných iba vo forme Bitcoinu a Etherea. Napriek tomu, že spoločnosť Coinbase ponúka pomerne široké spektrum rôznych kryptomien, drvivá väčšina celkovej hodnoty tejto burzy je držaná iba v dvoch kryptomenách.

Prečítajte si tiež: Známy kryptomenový influencer zverejnil 4 coiny, ktoré treba v marci sledovať

Dá sa tak povedať, že viac ako jedna desatina všetkých kryptomien je v rukách jednej spoločnosti, ktorá sa pozerá zväčša iba na Bitcoin a Ethereum. Samozrejme, že práve tieto dve kryptomeny sú vlajkovými loďami tohto sektora. Ale aj Coinbase týmito krokmi dokazuje, že kryptomenový sektor je stále extrémne centralizovaný a tak akýkoľvek veľký problém (či už hack alebo výrazný výpadok), by veľmi vedel ovplyvniť to, akým smerom sa kryptomeny budú uberať.

Zdroje:https://forkast.news/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart