0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

02.06.21 Prieskum: Nárast záujmu o kryptomeny pociťujú už aj finanční poradcovia

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]To, že kryptomeny postupne dobývajú tradičný finančný svet si vieme overiť takmer na akomkoľvek trende spojenom s týmito aktívami. Nárast popularity týchto digitálnych aktív nie je vidno iba u retail investorov či inštitúcii, ale takisto aj u finančných poradcov, ktorí sa museli prispôsobiť rastúcemu dopytu zo strany svojich klientov o tieto aktíva. To potvrdil aj najnovší prieskum zameraný práve na túto kategóriu finančných pracovníkov.

Viditeľný nárast záujmu

Podľa prieskumu „2021 Trends in Investing Survey,“ ktorý bol zverejnený iba včera, za posledný rok výrazne narástol záujem o kryptomeny. Minimálne to vyplýva z vyjadrení finančných poradcov, ktorí okrem iného potvrdili, že zatiaľ čo minulý rok poskytovalo kryptomenové produkty iba menej ako 1% z nich, teraz je to viac ako 14%. Očakáva sa pritom, že počas najbližších 12 mesiacov pribudne minimálne ďalších 25% finančných poradcov, ktorí budú tieto služby poskytovať a svojim klientom odporúčať.

Prečítajte si tiež: BitMEX a nadácia pre ľudské práva venovali 150 000 dolárov výskumnému pracovníkovi v oblasti škálovania Bitcoinu

Celkovo sa tohto prieskumu zúčastnilo 529 finančných poradcov, pričom až polovica z nich zverejnila, že sa ich klienti pýtali na kryptomeny (počas posledných 6 mesiacov). Okrem toho si 48% z nich myslí, že je pripravených na rozumné diskusie o kryptomenách so svojimi klientami a že sa snažia aspoň z času na čas o tomto sektore vzdelávať či čítať si podstatné novinky. Približne 15% z nich navyše potvrdilo, že sa snaží aktívne vzdelávať o tejto problematike nielen seba, ale aj svojich klientov.

Zaujímavou skutočnosťou, ktorá vyšla na povrch je fakt, že kým minulý rok sa až 76% klientov, ktorí sa zaujímali o kryptomeny, pýtalo na volatlitu, tento rok to bolo len 52%. Tento fakt sa však dá interpretovať aj pozitívne, aj negatívne. Pozitívom by bolo, že ľudia si uvedomujú, že volatilita je súčasťou trhu najmä v krátkodobom horizonte a že z dlhodobého hľadiska nie je ani zďaleka tak podstatná (a preto sa na ňu nepýtajú). Na druhú stranu, ak si nie sú vedomí volatility a toho, čo môže spôsobiť ich portfóliu a nie sú na to pripravení, aj menší dip ich môže rozhodiť a oni v strachu a panike predajú, čo ani zďaleka nie je ideálny krok.

Zmena oproti minulému roku

Zmien oproti minulému roku je tak viac ako dosť. Ako ukázali výsledky tohto prieskumu, tak popularitu kryptomien museli riešiť aj finanční poradcovia, ktorí sa museli vysporiadať s rastúcim dopytom pre tento druh finančného aktíva.

Dôvodov na to je hneď niekoľko. Okrem samotného faktu, že kryptomenám sa proste darí a tak získavajú extrémnu pozornosť najmä zo strany retailu, sa podľa slov finančných poradcov tieto aktíva stále viac a viac využívajú ako ochrana majetku voči inflácii. Tá je na takmer 13-ročnom maxime a preto je pochopiteľné, že sa investori snažia ochrániť hodnotu svojho majetku v aktívach, ktoré majú deflačný charakter.

Pokiaľ si chcete prečítať celý prieskum a jeho výsledky, kliknite na nasledujúci link.

Zdroje: https://www.marketwatch.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart