0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

02.05.21 Buffett a Munger sú stále mimo - ich najnovšie vyjadrenia o krypte vás zaručene pobavia

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Legendárni investori a takisto najpoprednejšie postavy spoločnosti Berkshire Hathaway, Warren Buffett a Charlie Munger, sa na poslednom ročnom stretnutí tejto spoločnosti vyjadrili aj na tému Bitcoinu. Samozrejme, že otázka o najväčšej kryptomene prišla z pléna a nebola priamo témou, ktorú by sa Munger či Buffett rozhodli riešiť sami. Nie je totižto žiadnym tajomstvom, že títo dvaja už legendárni investori a miliardári BTC nemajú príliš v láske. To opäť potvrdil Munger svojimi vyjadreniami a odpoveďami na otázku o Bitcoine, ktoré v kryptomenovom svete určite ľudí pobavia.

Bitcoin je „opakom toho, čo civilizácia potrebuje“

Podpredseda spoločnosti Berkshire Hathaway, Charlie Munger, sa na poslednom stretnutí podielnikov danej spoločnosti vyjadril, že nenávidí Bitcoin a jeho úspech. Tieto názory síce nie sú prekvapením, keďže Munger aj Buffett Bitcoin kritizujú dlhodobo, avšak ich posledné vyjadrenia (teda najmä vyjadrenia Mungera) boli o čosi extrémnejšie, ako predošlé.

„Samozrejme že nenávidím úspech Bitcoinu. Z mojej strany táto mena nie je vítaná, pretože je veľmi užitočná najmä pre únoscov a vydieračov a ďalších, a takisto sa mi nepozdáva dávanie miliárd a miliárd dolárov niekomu za to, že vytvoril finančný produkt len tak zo vzduchu. Myslím si, že musím úprimne a hlavne verejne povedať, že vývoj tejto meny je nechutný a je opakom toho, čo je v záujme civilizácie.“

Tak zneli vyjadrenia tohto už 97 ročného investora, ktorý sa netají tým, že Bitcoinu a jemu spojeným technológiám nerozumie. Napriek tomu ale má veľmi ostré názory na túto tému a tie prezentoval aj teraz. Warren Buffett sa nejako špecificky na túto tému nevyjadril, avšak dodal, že otázku na Bitcoin čakali a preto sa rozhodovali, ako na ňu budú reagovať.

„Pravdou je, že sa na nás pravdepodobne pozerajú státisíce ľudí, ktorí vlastnia bitcoin. A určite sa pozerajú aj dvaja, čo ho shortujú. A preto sa musíme rozhodnúť, či spravíme 400 000 ľudí nešťastných a nahneváme ich, pričom z toho potešíme len dvoch ľudí. A táto rovnica nedáva zmysel.“

Perspektívu ich prístupu voči kryptomenám či takýmto vyjadreniam dáva aj fakt, že Munger s Buffettom napríklad nikdy neinvestovali do zlata (aj keď za posledný rok nakúpili akcie spoločnosti, ktorá sa ťažbou zlata zaoberá). Munger preto aj poznamenal, že keďže nevlastnia zlato, tak nikdy nebudú vlastniť ani Bitcoin.

Prečítajte si tiež: Pancakeswap

Hnev zatieňuje rozum?

Takto vyhrotený komentár, najmä zo strany Mungera, sme určite nečakali. Samozrejme, že nikto si nemyslel, že príde ku nejakému ospevovaniu kryptomien, ale slová ako hnev či nenávisť sú veľmi silnými emóciami v spojení s investovaní. Na to hneď upozornilo niekoľko ľudí z kryptomenového sveta, ktorí poznamenali, že hnev im znemožňuje to, aby vyhodnotili kryptomeny s rozvahou a rozumom.

„Mungerova reakcia na to, ako sa vysporiadať s úspechom Bitcoinu je hnev. S hnevom však nemôžete robiť racionálne rozhodnutia. Správcovia peňazí a peňažných fondov, ktorí sa neprispôsobia technologickým zmenám to budú mať vo svete veľmi ťažké.“

Tak zneli napríklad slová Alexa Krugera, kryptomenového analytika a ekonóma, ktorý jednoducho poukázal na to, čo je zlé na prístupe Mungera s Buffettom voči kryptomenám. A my s nám musíme iba súhlasiť.

Zdroje: https://www.cnbc.com/, https://u.today/, https://www.cryptoglobe.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart