0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.12.21 Grayscale Investments: SEC nemá dôvod na odmietnutie Bitcoin Spot ETF

Kryptomenový trh sa tento rok posunul extrémne vpred. Vidno to hneď na niekoľkých frontoch. V roku 2021 sme napríklad videli vstup jednej z najväčších kryptomenových búrz, Coinbase, na verejnú burzu. Dočkali sme sa tiež akceptovania Bitcoinu ako legálneho platidla v Salvádore. Rovnako došlo v Amerike ku schváleniu prvých Bitcoin Futures ETF. Naďalej však ale čakáme na schválenie Bitcoin Spot ETF, čo spoločnosti Grayscale Investments nepríde vôbec fér.

Grayscale Investments „útočí“ na SEC

Podľa najnovšieho listu od spoločnosti Grayscale Investments nemá regulátor SEC (Securities and Exchange Commission) žiadny dôvod na to, aby schválil Bitcoin Futures ETF a nie Bitcoin Spot ETF. Táto spoločnosť sa v otvorenom liste, ktorý nájdete tu, dokonca vyjadrila, že v tomto prípade môže ísť o porušenie Administrative Protections Act (APA). Toto porušenie by malo vychádzať z toho, že SEC nezaobchádza s týmito dvoma Bitcoin ETF produktami rovnako.

„SEC nemá žiadny dôvod na to, aby umožnilo investovanie do trhu s derivátmi istého aktíva, zatiaľ čo neumožní investorom investovanie do samotného podkladového aktíva.“

Aj to sa nachádza v danom liste, ktorý bol pred dvoma dňami venovaný Vannese Countryman, Secretary of SEC. Jej reakcia, či reakcia samotného SEC zatiaľ nebola zverejnená, avšak očakáva sa, že ku žiadnej nepríde. Ak by aj prišlo, tak je iba malá šanca, že by bola pozitívna, pretože zo strany spoločnosti Grayscale je takýto tlak taktickým ťahom.

Práve spoločnosť Grayscale Investments požiadala v októbri o schválenie Bitcoin Spot ETF. Vyjadrenie k tejto žiadosti sa očakáva koncom roka 2021, avšak je iba málo pravdepodobné, že by prišlo ku jeho schváleniu. Grayscale Investments chce totižto „prerobiť“ svoj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na Bitcoin Spot ETF.

Podobné spot ETF o aké sa Grayscale aktuálne pokúša ale bolo zamietnuté napríklad spoločnosti VanEck, ktorej Bitcoin Futures ETF sa ale obchoduje. Rovnako sa tak obchodujú aj Bitcoin Futures ETF spoločností Valkyrie či ProShares, avšak Bitcoin Spot ETF zatiaľ na americkom trhu nie je. Nie všetkým spoločnostiam sa ale chce čakať na rozhodnutia zo strany SEC a preto sa pozerajú po alternatívnych možnostiach.

Prečítajte si tiež: Nová nemecká vláda prináša nádej na posilnenie kryptopriemyslu

Fidelity spúšťa svoje Bitcoin Spot ETF

Jeden z najväčších manažérov aktív na svete, Fidelity Investments, sa rozhodla ísť inou cestou. Namiesto toho, aby čakali na schválenie svojho Bitcoin Spot ETF v USA od regulátora SEC, sa Fidelity rozhodla obrátiť na menší, ale rovnako zaujímavý trh. Ním je Kanada, kde už došlo ku schváleniu daného Bitcoin Spot ETF od Fidelity, ktoré by sa malo začať obchodovať už tento týždeň.

Aj napriek tomu, že nejde o tak významný krok, akým by bolo schválenie Bitcoin Spot ETF v USA, tak Fidelity je dostatočne veľkou spoločnosťou na to, aby sa bral tento krok seriózne. AUM tohto správcu aktív je totižto niekde na hranici 4,2 bilióna dolárov, čím sa radí medzi úplne najväčšie spoločnosti v tejto oblasti, na čo upozornil aj ETF analytik pre spoločnosť Bloomberg, Eric Balchunas. Ten povedal, že Fidelity sa stane bez problémov najväčšou spoločnosťou či správcom aktív, ktorá vytvorila akékoľvek ETF na Bitcoin.

Dané ETF by sa malo obchodovať pod názvom Fidelity Advantage Bitcoin (FBTC). Aktuálne sa čaká na zalistovanie na kanadskú burzu, na ktorej by malo dôjsť ku jeho obchodovaniu.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://ambcrypto.com/s, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart