0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.11.2021 Rubic Finance

Rubic Finance je protokol decentralizovaných financií (DeFi) a prvý mulltichain ekosystém DeFi, ktorý poskytuje cross-chain podporu pre viacero decentralizovaných búrz (DEX) na rôznych najvýkonnejších blockchainoch.

Burza Rubic je multichain agregátor DEX, ktorý ponúka obchodovanie typu peer to peer, okamžité swapy tokenov a limitné príkazy. Platforma sa môže pochváliť aj vlastným smerovaním objednávok, podporou makléra, nulovými objemovými limitmi a možnosťou pre používateľov vytvárať si vlastné tokeny.

Platforma tiež umožňuje používateľom vytvárať si vlastné mosty tokenov. Okrem toho môžu používatelia vložiť prostriedky na burzu Rubic pomocou fiat on-ramp.

Okrem toho ekosystém Rubic podporuje viacero špičkových DEX v rôznych sieťach. Napríklad Ethereum, Binance Smart Chain (BSC), Polygon a TRON. Medzi strategické partnerstvá patrí aj Uniswap, 1inch Exchange, SushiSwap, PancakeSwap a QuickSwap.

Platformu je možné rozdeliť do šiestich modulov:

  1. Inteligentná zmluva na vykonávanie výmeny tokenov, ktorá sa líši v závislosti od používaného blockchainu.
  2. Rozhranie pre správu transakcií.
  3. Skener blockchainových udalostí, ktorý funguje ako prieskumník blokov pre všetky podporované blockchainy.
  4. Systém riadenia databáz a backendových transakcií.
  5. Piaty modul skladá s relé, ktoré posúvajú transakcie do externých DEX, ako je Uniswap alebo PancakeSwap, ktoré tvoria šiesty modul.

Okrem toho ako platforma typu všetko v jednom pre cross-chain DeFi, Rubic Finance poskytuje vysokú úroveň interoperabilitu, pomáha premostiť rôzne siete v ekosystéme DeFi a spája všetky blockchainy do jediného ľahko navigovateľného riešenia. Burza Rubic, ako taká ponúka rozmanité, prispôsobiteľné obchodné prostredie s bezproblémovou krížovou kompatibilitou. Tím za Rubic je zodpovedný za vývoj niekoľkých úspešných krypto projektov od roku 2017. Najpozoruhodnejšie je MYWISH, cross-chain platforma inteligentných zmlúv vyvinutá tímom Rubic.

Čo platfroma poskytuje?

Rubic poskytuje úplný zoznam služieb potrebných pre používateľov, ktorí by chceli spravovať svoje krypto aktíva a p2p výmenných službách decentralizovaným a otvoreným spôsobom. Používatelia môžu vykonávať okamžité swapy, obchody p2p, limitné príkazy alebo sa podieľať na fondoch.

Sprostredkovatelia môžu jednoducho nastaviť obchod pridaním brokera a zdieľať prepojenie obchodu s verejnosťou alebo ho spraviť súkromným. Provízia je stanovená v rámci obchodu, čo ho robí transparentným pre všetky strany. Sprostredkovateľ, ktorý transakciu vyberá a hodnotí, si tiež môže vybrať tú najvýhodnejšiu na platforme a získať z nej svoju províziu.

Rubic poskytuje zoznam hotových riešení na vytváranie tokenov, tokenu predajné zmluvy, airdrop nástroje a mnoho ďalších. Po vytvorení majetku ho môže vlastník projektu okamžite uviezť na platforme a obchodovať spôsobom p2p. Platforma poskytuje likviditu možnosťou uzamknutia a poskytnúť viac záruk držiteľom tokenov.

Platformy na výmenu kryptomien môžu využiť funkciu Rubic Order Book na umožnenie transparentných obchodov vo vysoko zabezpečenom prostredí. Burzy môžu presmerovať svojich klientov organizovaným spôsobom na výhodnú transakciu. OTC spoločnosti môžu tiež použiť viac pokročilých a pohodlných služieb, ktoré je možné implementovať priamo na stránku pomocou protokolu API.

Prečítajte si tiež: Salvádor pripravuje inovatívny spôsob ťažby Bitcoinu

Multichain DEX Aggregator

Viacreťazcový agregátor DEX privádza likviditu z decentralizovaných búrz (DEX) na viacerých blockchainových sieťach. Historicky boli DEX prístupné iba cez jednu blockchainovú sieť. Výmena Rubic však umožňuje okamžité výmeny tokenov v rôznych sieťach na jednom mieste.

Okrem toho platforma čerpá veľkú likviditu z niektorých najvýznamnejších DEX v tomto odvetví. Vytvára sa tak stabilnejšie obchodné prostredie s menším sklzom. V podstate to znamená, že je možné spracovať väčšie objednávky, pretože transakcie sú smerované cez početné burzy, aby sa našli najlepšie možné ceny.

Zjednotením blockchainov týmto spôsobom môže multichainový aggregátor DEX slúžiť ako jednotné kontaktné miesto pre výmenu tokenov DeFi. Okrem toho môžu používatelia pristupovať k najlepšej možnej likvidite z jedného vhodného miesta bez potreby viacerých obchodných účtov.

Interoperabilita je kľúčová pre úspech a masové prijatie technológie blockchain a DeFi. Z tohto dôvodu sa zdá, že kompatibilita medzi reťazcami je medzi obchodníkmi a investormi čoraz populárnejšou funkciou. V budúcnosti by sme mohli vidieť, že krížová kompatibilita sa stane základnou črtou protokolov decentralizovaných financií.

Rubic Exchange

Burza Rubic funguje podobným spôsobom ako populárny DEX 1inch Exchange. Len niekoľkými kliknutiami však môžu používatelia prejsť k pokročilým funkciám vrátane výmeny tokenov naprieč reťazcom a vytvárania tokenov.

Transakcie na burze Rubic majú sedem statusov:

Koncept – swapy sa vytvárajú a ešte nie sú uložené v databáze.

Vytvorené – všetky požadované parametre boli nastavené používateľom. Swapy sú uložené v databáze, ale neexistuje žiadne spojenie s konkrétnymi používateľskými účtami.

Čaká sa na platbu / Čaká sa na inicializáciu – Transakcie čakajú na platbu alebo čakajú na inicializáciu.

Aktívne – swapy sú inicializované a pripravené na vykonanie.

Zrušené – Autor zruší transakciu. V tomto stave je jedinou dostupnou funkciou vrátenie peňazí.

Hotovo – swapy sa úspešne zrealizujú a každý účastník dostane príslušné prostriedky.

Expiracia – Dátum expirácie swapu je dosiahnutý pred splnením obchodných podmienok. Odtiaľ dostanú účastníci refundáciu.

Rubic onramper

OnRamper je agregátor brán fiat, ktorý združuje viacero hlavných brán fiat to crypto do jedinej, ľahko implementovateľnej a ľahko použiteľnej fiat on-rampy. Zjednodušene to znamená, že firmy, ako Rubic môžu integrovať OnRamper na svoje webové stránky, aby umožnili svojim používateľom nakupovať kryptomenu pomocou fiat meny.

Agregáciou viacerých fiat brán OnRamper zaisťuje, že používatelia môžu vždy získať najlepšiu dostupnú cenu za akúkoľvek transakciu. Navyše to poskytuje najlepšie možné pokrytie dostupných fiat mien, kryptomien, podporovaných geografických oblastí a platobných metód.

Funkcie platformy

Používatelia môžu pri interakcii s platformou vyberať a upravovať rôzne parametre. Používatelia si môžu napríklad vybrať sieť, prispôsobiť svoje obchodné smerovanie a upraviť toleranciu poklesu.

Z jedného miesta môžu používatelia bezproblémovo prechádzať medzi rôznymi aktívami, sieťami a burzami. Platforma tiež vytvára most pre okamžité swapy tokenov naprieč reťazcom a optimalizáciu smerovania objednávok pre najlepšie dostupné sadzby.

Okrem toho môžu používatelia ťažiť z integrácie prispôsobiteľného modulu Rubic Relay Widget na uľahčenie obchodovania na viacerých zariadeniach priamo z webovej stránky tretej strany. Navyše Rubic robí vytváranie tokenov a spúšťanie projektov efektívnym a jednoduchým vďaka službe výpisu platformy Rubic. Rubic navyše poskytuje komplexné viacreťazcové obchodné skúsenosti, doplnené o obchod s merchom, fiat on-rampu a profesionálne obchodné funkcie.

Rubic token (RBC)

Burza Rubic používa token ERC-20 RBC na platby poplatkov v rámci celej platformy. Poplatky pochádzajú z vytvárania obchodov, funkcie makléra, zoznamov tokenov a hromadného predaja. Spoločným aktívom používaným v celom krypto ekosystéme Rubic je natívny token RBC. Za určitých okolností však môžu používatelia platiť za služby pomocou ETH, BNB alebo TRX.

Token RBC je tiež nevyhnutný na platenie za marketingové služby. Výnosy sa generujú prostredníctvom poplatkov platformy. Polovica týchto príjmov ide na prevádzkové potreby a druhá polovica ide na poskytovanie likvidity.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/what-is-rubic-finance-and-the-rbc-token , https://cryptorubic.medium.com/fiat-on-ramp-at-rubic-exchange-is-live-def54198f0b1 , https://rubic.finance/assets/pdf/WhitePaper.pdf

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart