0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.10.2021 DLT na riešenie prekážok v DeFI: Radix

Radix DLT (distribuovaná knižnica) je integrované technologické riešenie, ktoré rieši prekážky decentralizovaného financovania (DEFI).

Radix je jedinou decentralizovanou sieťou, kde vývojári budú môcť rýchlo vybudovať aplikácie bez neustálej hrozby zneužitia a hackov. Ako protokol vrstvy 1, Radix optimalizuje sieťovú synchronizáciu, čo umožňuje škálovateľnosť viacerých reťazcov bez ohrozenia skladateľnosti alebo bezpečnosti.

Vývojári môžu dostať odmeny za akékoľvek zlepšenia vykonané na protokole pomocou natívneho tokenu XRD.

Radix má štyri kľúčové vlastnosti, ktorým vývojári čelia pri budovaní DLT a decentralizovaných aplikácií. Na dosiahnutie prijatia musia byť decentralizovane aplikácie (dapps) schopné:

Minimalizovať inteligentnú zmluvu.

Vytvoriť interoperabilné aplikácie rýchlejšie.

Poskytnúť stimuly na podporu decentralizovanej komunity vývojárov.

Aplikácie s mierkou bez zníženia skladateľnosti.

Riešenie každej vrstvy DeFI, Radix vytvára platformu, ktorá umožňuje inováciám v DeFI prosperovať tým, že poskytuje vývojárom účelové prostredie s dôverou vytvárať inteligentné zmluvy novej generácie a zároveň minimalizovať riziko hackov, zlyhania kódu a zneužívania.

Radix Engine

Je to vývojové prostredie, ktoré minimalizuje riziko hacknutia inteligentných zmlúv a zneužitia. Slúži ako decentralizovaný samo-stimulovaný vývojársky ekosystém na podporu rastu komunity založenej na vývojárskych nástrojoch Radix.

Navrhnutý je pre špeciálne vytvorenie logiky, ktorá definuje predvídateľné správne výsledky v porovnaní s požiadavkami, Radix Engine odvodzuje svoju programovateľnosť z konečného stavu strojov (FSMS) používaných v kritických systémoch, ktoré si vyžadujú predvídateľnú správnosť.

Dva z najinovatívnejších vlastností Radix Engine sú katalóg komponentov a vývojárský systém (Developer Royalty System).

Radix Developer Royalties System

Tento systém slúži ako povzbudenie pre vývojárov na spustenie aplikácií na Radix. Automatizovaný systém Radger Rewards slúži vývojárom pre budovanie inteligentných zmlúv na Radix DLT. Na druhej strane to má potenciál vytvoriť automatizovaný decentralizovaný autonómny trh pre komponenty Radix.

Komponenty

Radix používa typ inteligentných zmlúv známych ako komponenty. Komponenty sa správajú intuitívne ako inteligentné zmluvy založené na Ethereu, ktoré umožňujú konzistentné, predvídateľne spoľahlivé výsledky. Okrem toho, zložky pôsobia ako DeFI Lego bricks, ktoré sa môžu ľahko integrovať do iných aplikácií.

Vytvorenie komponentov je možné prostredníctvom programovacieho jazyka známym ako Scrypto. Scrypto je funkčný programovací jazyk, ktorý by mal byť známy mnohými vývojármi DLT.

Predtým, ako bude komponent k dispozícii v sieti, tak automaticky vstupuje do katalógu komponentov. Katalóg komponentov je register v knižnici neaktívnych šablón alebo DeFI Lego brick, ktoré sú prístupné všetkým ako šablóny, alebo stavebné bloky.

Komponenty v katalógu komponentov sa aktivujú na použitie, keď ich vývojár okamžite inštantuje zo šablóny komponentov. Akonáhle je aktívne, tieto zmenené komponenty sa môžu vzťahovať na neobmedzený počet aplikácií a budú fungovať rovnakým spôsobom. To je obzvlášť užitočné pri vytváraní viacerých komponentov s rovnakými parametrami.

Okrem toho, dosahovanie inštancie je jednoduché pomocou aplikačného programovacieho rozhrania (API), čo nevyžaduje žiadny kód. Akýkoľvek vývojár môže rýchlo a bezpečne vytvárať inteligentné zmluvy alebo vydávať majetok bez toho, aby ste sa museli naučiť programovací jazyk Scrypto.

Prečítajte si tiež: Ray Dalio: Ak sa Bitcoin stane príliš podstatný, regulátori ho zničia

DeFI Logo bricks

V decentralizovanom financovaní termín skladateľnosť znamená, že zdroje používané na vytvorenie platforiem môžu byť opätovne použité. To znamená, že zdroje v rámci protokolu DeFI sú modulárne a môžu pracovať v spojení s existujúcimi aplikáciami alebo na vytvorenie nových protokolov. Okrem toho, skladateľnosť umožňuje, aby aplikácie navzájom spolupracovali.

Namiesto písania každej čiary kódu od nuly, rôzne open-source prvky kódu môžu slúžiť ako stavebné bloky na vytvorenie nových aplikácií DeFI. Napríklad mnohé šablóny open-source sú dostupné prostredníctvom OpenZeppelin. Patria sem štandardy ERC-20, ERC-721 a ERC-1155, spolu so šablónami pre decentralizované výmeny, obchody a hlasovania.

Cerberus consensus

Radix používa svoj algoritmus Cerberus konsenzus na potvrdenie a finalizáciu sieťových transakcií. Tento mechanizmus sa nespolieha na koncepciu bloku a namiesto toho sa zameriava na potvrdenie transakcií. Podľa tímu môže Cerberus potvrdiť transakcie za menej ako jednu sekundu, ktorá sa potom stala konečnou zhruba v 5 sekundách.

Cerberus je algoritmus Consensus Radix, ktorý má iný prístup k riešeniu škálovania pre blockchain na základe paralelného výpočtu. Cerberus kombinuje tri základné pohľady:

  1. Využíva čiastočné usporiadanie transakcií nad bežne používaným globálnym usporiadaním.
  2. Všetky transakcie musia byť umiestnené v rovnakom časovom horizonte
  3. CERBERUS predpokladá, že každá transakcia môže presne špecifikovať, ktoré stĺpce sú relevantné pre konkrétnu transakciu. To si vyžaduje špecializovanú aplikačnú vrstvu, ktorá môže určiť, ako sa používajú a, ako súvisia navzájom.

Schopnosť identifikovať iba relevantné transakcie umožňuje Cerberus, ktorý používa novú formu BFT v štýle konsenzu. Typické mechanizmy na konsenzus BFT používajú dve alebo tri fázy podpísaných transakcií medzi uzlami na dokončenie transakcie. Cerberus konsenzus prevádzkuje jednu trojfázovú inštanciu BFT. Tento prístup umožňuje zaviazať všetky relevantné uzly, ktoré by mohli prejsť viacerými uzlami.

CERBERUS umožňuje jeho 3 reťazové procesy konsenzu, ktoré sa majú spustiť paralelne. Každá transakcia môže dosiahnuť konsenzus nezávisle podľa potreby pre danú transakciu.

Radix Token (XRD)

Radix Token (XRD) je natívny token siete Radix DLT. XRD token môže byť vložený ako súčasť mechanizmu delegovaného podielu Radixu. Token je spálený na zaplatenie za transakčné poplatky v celej sieti. XRD tokeny sú jedinou platnou jednotkou výmeny za transakčné poplatky v rámci siete.

 

 

e-Radix Token (eXRD)

Držitelia eXRD tokenu môžu vymeniť tokeny v pomere 1: 1 s  natívnym tokenom XRD. Obe tokeny majú rovnaké využitie a hodnotu. Okrem toho, držitelia eXRD tokenu môžu hladko vymieňať svoje aktíva pre XRD tokeny cez Instabridge. Instabridge je most na výmenu XRD a eXRD tokenov v oboch smeroch v pomere 1:1. Používatelia si môžu kedykoľvek vymieňať tokeny medzi XRD a eXRD.

Olympia Mainnet

Olympia Mainnet je počiatočné vydanie verejnej siete Radix. Stanovuje základy pre rozvoj ekosystému Radix a zavádza technológie Core Radix. Olympia tiež označuje zavedenie natívneho tokenu XRD a tri kusy softvéru.

Radix node

Je to softvér, ktorý funguje na verejnej sieti Radix a pracuje v jednom z troch režimov. Toto sú verzia validátora, úplný uzol a archívny uzol.

Radix Desktop

Peňaženka je vlajková loď na skladovanie, stakovanie a transakcie s XRD tokenom. Pomocou Peňaženky Radix Desktop môže komunita Radix Defi ľahko vkladať a vyberať XRD tokeny.

Radix Explorer

Je to nástroj, ktorý obsahuje zoznam všetkých registrovaných uzlov validatorov k dispozícii vrátane informácií o každom validatori. Tento zoznam by mohol pomôcť informovať stakerov  o validatorovi, u ktorého chcú stakovať.

 

Zdroj: https://www.radixdlt.com , https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-radix-and-the-xrd-token , https://messari.io/asset/radix/profile/technology

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart