0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.09.2021 Blockchain pre podnikateľské infraštruktúry: Klaytn

Existuje obrovská rozmanitosti v povahe kryptomien, pretože inovácia každej kryptomeny slúži na rôzne účely. Preto, aj keď sú všetky kryptomeny podobné, väčšina má rôzne základné technológie.

Čo je Klaytn?

KLAYTN (KLAY) vo svojej podstate funguje podobne ako Facebook's (NYSE: FB) RIBRA sieť, hoci s pokročilejšími funkciami. Je to nový blockchain projekt, ktorý sa snaží kombinovať exkluzívnu funkčnosť verejného a súkromného bloku.

Presnejšie Klaytn je sieť, ktorá poskytuje priateľské užívateľské skúsenosti a rozvojové prostredie. Medzitým zdieľa podstatu a hodnotu technológie blockchain pre všetky typy používateľov či už maloobchodníkom alebo inštitúciam.

Klaytn, ako taký bol navrhnutý tak, aby konkrétne integroval podnikateľské infraštruktúry s blockchainovými riešeniami.

Blockchain Klaytn

Blockchain využíva vylepšenú verziu Istanbul BFT, ktorá nahrádza mechanizmy Proof of Work (POW) a Proof of Stake (POS). S týmto, sieť implementuje praktickú toleranciu v Byzantine (PBFT) s modifikáciami, ktoré majú pracovať s kombinovaným blokovým výkonom.

Tento blockchain funguje ako sieť ethereum (ETH), ktorý kopíruje Ethereum Virtual Machine pre svoje inteligentné zmluvy. Blockchain vo svojej jedinečnosti môže spracovať 4000 transakcií za jednu sekundu.

Prečítajte si tiež: Decentraland

Klaytn blockchain apps

Platforma poskytuje služby pre všetkých používateľov. Má viac ako 50 blockchain aplikácií. Tieto aplikácie majú rôzne funkcie v blockchaine.

Platforma má tiež rôzne krypto herné platformy ako aj rôzne stakovacie služby. Na platforme sa nachádza niekoľko aplikácií, ako napríklad Orbit Bridge, Makestar, Quotabook, Tessaa a mnoho ďalších. Tiež sa na blockchaine nachádza niekoľko herných aplikácií napríklad krypto dragon, krypto sword, Games Knight Story a dalšie.

Kto riadi Klaytn?

Keďže táto platforma je podnikovo orientovaná, Klaytn delegoval operácie týkajúce sa zlepšovania a aktivít v rámci ekosystému na nadnárodné podniky a organizácie.

Inými slovami, jeho členovia pozostávajú z nadnárodných podnikov a organizácií. Títo členovia Rady majú, teda právo navrhnúť a hlasovať za úpravy týkajúce sa výkonov platformy a jej uzlov. Členovia rady sú zodpovední za zabezpečenie rastu a rozvoja ekosystému platformy.

Klaytn Improvement Reserve (KIR)

KIR je mechanizmus na poskytnutie odmien používateľom, ktorí prispievajú k zlepšeniu a rastu svojho ekosystému.

Keď používatelia predkladajú návrhy na aktivity, ako sú stimuly spoločenstva, vykonávanie úprav na platforme alebo zlepšenie jej užívateľských skúseností, môžu získať odmeny.

KIR umožňuje používateľom príležitosť inovovať, nasadiť a vykonávať aplikácie založene na smart kontraktoch s pôsobivými rýchlosťami a spolu s extrémne lacnými poplatkami.

Klay Token

Token sa používa pre všetky transakcie, ktoré sa uskutočňujú na platforme a všetky ostatné aplikácie blockchain v sieti. Slúži ako prostriedok na platbu a výmenu za všetky aplikácie bežiace v rámci ekosystému KLAYTN.

Využitie Klaytn

Klaytn Blockchain je predovšetkým blockchain pre podniky. Inými slovami, v podstate slúži podnikom, buď malým alebo rozsiahlym podnikom. Hlavným cieľom bolo poskytnúť im možnosť integrovať svoje technologické infraštruktúry do blockchainu.

Tieto podniky majú službu súkromného a verejného blockchainu cez ekosystém Klaytn. Súkromné blokové funkcie siete zabezpečuje diskrétnosť, tiež zaručuje aj bezpečnosť citlivých údajov a zvyšuje charakter škálovateľnosti siete.

Medzitým verejný blockchain v rámci ekosystému Klaytnu uľahčuje decentralizáciu údajov ako aj zabezpečenie rozdelenia riadenia. Klaytn prijme potrebné mechanizmy, ktoré sú schopné vytvoriť platformu ako škálovateľné a užívateľsky príjemnú najviac, ako je to možné.

Zdroj: https://www.coinspeaker.com/guides/what-is-klaytn-klay/ , https://e-cryptonews.com/what-is-klaytn-klay/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart