0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.08.21 Ďalší mulitmiliardový hedž fond je tu – GoldenTree investuje do Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bola to len otázka času. To si môžeme povedať takmer pri každej novinke, ktorá je podobná ku tej dnešnej. Ďalší miliardový hedž fond sa totižto pridáva ku kryptomenám. Konkrétne ide o GoldenTree, ktorý spravuje pre svojich klientov majetok vo výške viac ako 45 miliárd dolárov. Táto spoločnosť sa podľa dvoch zdrojov rozhodla pridať Bitcoin do svojho portfólia.

Pridáva sa ďalšia obrovská kapacita

GoldenTree patrí vo svete hedžových fondov medzi „známu firmu.“ Ide o americký hedžový fond s históriou viac ako 20 rokov, ktorý bol založený známym investorom Stevom Tanabaumom ešte v roku 2000. Ten patrí medzi rovnako známe a veľké kapacity v tomto svete ako napríklad Paul Tudor Jones, Bill Miller, Carl Icahn či Stanley Druckenmiller. No a všetci títo miliardári sa už do kryptomien ako tak dostali, pričom rovnaký krok teraz mal spraviť aj hedžový fond GoldenTree.

Prečítajte si tiež: Wrapped tokeny

Keďže prišlo oznámenie tejto správy nie priamo od spoločnosti GoldenTree, ale od anonymov, ktorí majú byť blízko spojení s daným hedžovým fondom, tak sa nič konkrétne o daných nákupoch nevie. GoldenTree malo údajne do svojho portfólia zaradiť iba Bitcoin, pričom veľkosť nákupu ani cena nie je známa. Rovnako ani nie je známe, kedy prišlo k daným nákupom, avšak isté magazíny tvrdia, že k nim mohlo dochádzať už niekoľko rokov. Táto správa však nie je priveľmi pravdepodobná, keďže hedžové fondy musia často zverejňovať svoje portfólia či stratégie s regulátormi a tak je viac ako pravdepodobné, že by sa na túto informáciu prišlo už skôr.

Oficiálne stanovisko či už od Steva Tanabauma alebo celkovo spoločnosti GoldenTree sa zatiaľ stále očakáva. Aké sú plány do budúcnosti či aké sú dôvody na túto investíciu tak zatiaľ ostávajú nejasné.

Nedošlo ku prvej investícii do kryptomien

Hoci sa viac informácii o tejto novinke nevie, ako vie, tak hneď niekoľko zaujímavostí o Stevenovi Tananbaumovi sa dá dohľadať pomerne jednoducho. Tento taktiež už legendárny investor, spolu s inými poprednými predstaviteľmi tejto spoločnosti ako napríklad Deeb Salem či Joseph Naggar, do kryptomien, respektíve kryptomenových projektov, už investoval.

Konkrétne malo ísť o projekt Borderless Capital, ktorý okrem iného pomohol aj pri financovaní a podpore projektov ako je napríklad Algorand. Spoločnosť Borderless Capital sa takisto podieľala aj na financovaní firmy Securitize, ktorá bola podporená aj burzou Coinbase. Súkromné investičné portfólio Stevena Tananbauma tak obsahuje hneď niekoľko projektov, ktoré sú už s kryptomenami spojené. Jeho veľkosť či rozdelenie, je ale rovnako ako aj pri portfóliu GoldenTree, zatiaľ neznáme. V najbližších dňoch respektíve týždňoch sa ale dá očakávať, že sa tento hedžový fond minimálne podelí o informácie ako to, ako skutočne vyzerá portfólio, či akú časť z neho robí práve Bitcoin.

Zdroje: https://bitcoinmagazine.com/, https://www.thestreet.com/, https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart