[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]IEO sa často uskutočňuje, keď chce nový projekt uviesť na trh svoju kryptomenu. IEO sa líši od Initial Coin Offering (ICO) v tom, že je možné získať pomoc kryptomenových búrz. Projekty môžu získavať finančné prostriedky pomocou zákazníckej základne burzy a krátko potom zahájiť obchodovanie so svojimi tokenmi.
Existujú tisíce kryptomenových projektov, ktoré sú v štádiu vývoja. Väčšina projektov vyžaduje nejaký finančný stimul, aby sa vývojári a prispievatelia mohli zapojiť. Nie všetky projekty sa môžu spoliehať na dary alebo príspevky od veľkorysých držiteľov aktív. Častejšie bude skôr alebo neskôr potrebné externé financovanie.
Pre vývojárov existuje veľa rôznych spôsobov zvyšovania kapitálu. Pokusy o získanie finančných prostriedkov od venture capitalists (VC) môžu byť časovo náročné a môžu sa prejaviť len malými alebo žiadnymi výsledkami. Razenie mincí projektu pred spustením a ich uchovanie v trezore je tiež možné, často však čelí kritike zo strany komunity.
Rozhodnutie pre IEO môže byť často zaujímavou voľbou za predpokladu, že vývojár má akčný plán a venuje sa realizácii vízie projektu.
Prečítajte si aj : Sieťový efekt
Ako naznačuje názov, ponuka počiatočnej výmeny (IEO) zahŕňa použitie kryptomenovej burzy na získanie finančných prostriedkov na nový projekt. Na týchto platformách je bežné obchodovať s tokenom, ale zvyčajne k tomu dôjde až potom, čo vývojári zhromaždia peniaze na naštartovanie svojho projektu.
Vďaka IEO môžu potenciálni investori kúpiť tieto aktíva skôr, ako sa stanú dostupnými na trhu. S pomocou výmeny uľahčujúcej predaj tokenov si registrovaní používatelia, ktorí poskytli svoje informácie budú môcť kúpiť tokeny skôr, ako sa začnú obchodovať na otvorenom trhu.
Zúčastnená burza vo väčšine prípadov návrh IEO dôsledne prehodnocuje. V niektorých ohľadoch burzy zvyšujú svoju reputáciu pre každé IEO, ktoré sa rozhodnú ponúknuť.
Aj keď je technológia blockchain relatívne nová, existujú tisíce krypto startupov a spoločností. Mnohé z nich súťažia o získanie potenciálnych investorov prostredníctvom akcií ICO alebo IEO.
Keď sa vývojári kryptomenového projektu rozhodnú, že chcú usporiadať IEO, je potrebné dodržať zložitý postup kým sa podarí získať prvý dolár.
Pre tím projektu musí byť splnených niekoľko požiadaviek. Mať robustný obchodný model, skúsených členov tímu, životaschopný prípad využitia tejto technológie a poskytnúť správu, sú úplne zásadné. Organizácia IEO je obdobou vyhlásenia, že sa zaviazali k úspechu projektu a na dlhodobo.
Ďalej musia zistiť, či bude mať ich počiatočná burzová ponuka "pevné" alebo "mäkké" krytie. Pevné krytie zaisťuje, že nemožno investovať viac ako určitý objem peňazí. Mäkké krytie stanovuje počiatočný cieľ, ktorý sa má dosiahnuť, ale umožňuje ďalšie investície, ktoré sa potom použijú.
Po prijatí týchto rozhodnutí je čas zvoliť si platformu na výmenu informácií o IEO. Napríklad Binance Launchpad pomohol desiatkam projektov dosiahnuť svoje investičné kapitálové potreby. Niektoré príklady zahŕňajú BitTorrent (BTT), Band Protocol (BAND), Axie Infinity (AXS), Alpha Finance Lab (ALPHA) a WazirX (WRX). Ostatné burzy tiež vytvorili svoje vlastné platformy IEO, z ktorých každá má svoje výhody, požiadavky a potenciálne nevýhody.
Získať prostriedky na nové krypto alebo blockchainové projekty môže byť dosť ťažké. Podobne ako v iných odvetviach existuje veľká konkurencia, ktorá sa snaží prilákať investorov. Nie každý môže úspešne prilákať investičný kapitál tradičnými prostriedkami.
IEO môže byť užitočné, pretože slúži existujúcim držiteľom kryptomeny. Vzhľadom na to, ako zúčastnená burza pomáha pri získavaní dôveryhodnosti finančných prostriedkov na projekt, existuje určitý stupeň dôvery. Burza koniec koncov zvyšuje ich reputáciu pomocou IEO. Aj napriek tomu by si každý mal predtým, ako urobí akékoľvek finančné záväzky, urobiť vlastný dôkladný prieskum.
Pre projekty, ktoré chcú získať peniaze pomocou búrz, je spoľahlivý variant IEO. Väčšina počiatočných ponúk na burze sa vypredáva veľmi rýchlo. V závislosti od vízie a prípadov použitia projektu. Token projektu bude tiež uvedený na burze po ukončení predaja.
Na papieri sa koncept IEO môže zdať podobný ako ICO. Počas bubliny ICO na prelome rokov 2017 a 2018 na Ethereu sa ICO organizovali každý deň. Mnoho projektov úspešne vyzbieralo milióny dolárov, aj keď tu bolo množstvo zavádzajúcich ponúk a priamych podvodov. Keďže nemal kto otvorene „vetovať“ ICO, z konceptu sa nakoniec vyvinul IEO, ktoré mnohí považujú za dôveryhodnejšie. Zistilo sa, že veľa ICO porušuje americké zákony o cenných papieroch, čo má za následok rôzne súdne spory a vrátenie peňazí investorom.
Účasť na ICO priniesla oveľa viac rizík. Investori museli poslať Bitcoin alebo Ethereum do inteligentnej zmluvy alebo na webovú stránku a dúfať, že dostanú tokeny. Ktokoľvek so základnými znalosťami inteligentných zmlúv a zručnosťami v oblasti vývoja webových aplikácií by mohol zostaviť web so sľubne vyzerajúcim plánom a začať zbierať peniaze. Bolo to ďaleko od ideálu a prinieslo obrovské riziko pre každého, kto investuje do ICO.
IEO tieto riziká vo veľkej miere zmierňujú. Investori posielajú peniaze skôr prostredníctvom peňaženiek na výmenu, než aby ich posielali priamo do projektu. Nečestné projekty nebudú môcť uskutočniť úspešné IEO kvôli veľmi prísnym požiadavkám.
IEO má navyše v porovnaní s ICO nižšie riziká a väčšiu flexibilitu. Zaručuje uvedenie tokenov na burzu organizujúcu predaj. Pre investorov to uľahčuje opustenie ich pozície, ak by cítili potrebu tak urobiť.
Aj keď každé IEO preveruje zúčastnená burza, žiadna investícia nie je bez rizika. Je možné, že projekt získavajúci finančné prostriedky nebude schopný realizovať svoju víziu. To môže a často bude mať vplyv na cenu tokenu bez ohľadu na jeho hodnotu počas IEO.
Vďaka tomu môžu IEO takisto predstavovať priaznivé investičné možnosti. Ak budete môcť predčasne nakúpiť nadchádzajúce tokeny a zároveň budete vedieť, že majú byť uvedené na trhoch s dobrou likviditou, môže to vytvoriť niekoľko príležitostí. Nie všetky tokeny IEO však nadobudnú hodnotu, hneď ako sa začnú obchodovať.
Žiadna metóda však nie je spoľahlivá, zdá sa však, že IEO sú prinajmenšom na dobrej ceste. Len preto, že IEO existuje, neznamená to, že by každý mal do týchto ponúk investovať. Vždy sa odporúča vykonať vlastný prieskum bez ohľadu na to, ako sa spoločnosti a projekty snažia získať finančné prostriedky. Prispievanie finančných prostriedkov do IEO má výhody, nemožno však prehliadnuť ani riziká.
Zdroje: academy.binance.com, en.wikipedia.org, medium.com
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber