0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.06.21 Bitcoin má za sebou jeden z najhorších mesiacov v histórii - znamená to koniec bullrunu?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokiaľ sa pozrieme do histórie Bitcoinu tak zistíme, že druhý kvartál roka býval vždy prevažne zelený (priemerne +60%). Najmä mesiac apríl prinášal Bitcoinu pomerne zaujímavé zisky, zatiaľ čo máj či jún sa iba málokedy niesli v nejakých väčších červených číslach. To sa ale tento rok zmenilo, keďže máj bol druhým najhorším mesiacom v histórii BTC vôbec, pričom to nevyzerá dobre ani celkovo s Q2 roku 2021. Napriek tomu, že nás čaká ešte jeden celý mesiac obchodovania do uzavretia Q2 a takisto aj prvého polroku 2021, tak aktuálne vyhliadky nie sú najoptimistickejšie. Aj tak ale určite netreba vešať hlavu.

Druhý najhorší mesiac v histórii

Iba málokto by očakával, že po tak úspešnom začiatku roku, ako Bitcoin zažil, príde razom tak rýchle vytriezvenie. Samozrejme, že korekcia sa dala očakávať, nikto však nemohol tušiť kedy príde a hlavne v akej veľkosti príde. Máj nám ale všetky tieto otázky zodpovedal a pripravil nám dokonca druhý najhorší mesiac v histórii Bitcoinu, keď jeho cena spadla o viac ako 35%. Horší výsledok bol zaznamenaný iba v novembri 2018, kedy sa Bitcoin prepadol na hodnote o viac ako 37%.

Zdroj: Bybt.com

Dôvody na tento prepad sme si rozobrali už v predošlých článkoch. Samozrejme, že sa zmieňuje najmä Elon Musk a zamietnutie Tesly prijímať kryptomenové platby za svoje produkty. Rovnako sa spomína aj obnovenie čínskeho zákazu na ťažbu či obchodovanie kryptomien, ktoré sa v kryptomenovom svete vždy akoby náhodou objavuje najmä v čase, kedy začal prepad.

Okrem iného sa veľmi začala rozoberať najmä otázka environmentálneho dopadu kryptomien či klasické „drísty,“ ktoré spájajú kryptomeny s ilegálnou aktivitou (financovanie terorizmu, pranie špinavých peňazí či daňové úniky). To všetko mohlo prispieť k tomu, že pokiaľ chce Bitcoin zaznamenať 60% nárast počas Q2 2021 (ktorý až doteraz býval priemerným za obdobie druhého trimestru), tak bude mať čo robiť.

Kam teraz?

Hovoriť o tom, že Bitcoin dorovná svoje výkony z predchádzajúcich druhých kvartálov v roku je ešte veľmi predčasné. Aktuálna situácia totižto naznačuje, že v krátkodobom horizonte môže mať Bitcoin zarobené na menší problém. Hneď niekoľko indikátorov totižto naznačuje, že Bitcoin aktuálne nemá takú silu, aby prerazil hodnotu 40 000 dolárov a dostal sa tak opäť do čosi viac bullish zóny.

Prečítajte si tiež: Spoločnosť Ripple si pripisuje ďalšie víťazstvo proti SEC

Aktuálne levely konsolidácie, ktoré sú v rozhraní 33 000 až 38 000 dolárov pritom formujú štruktúru, ktorá sa podobá akumulácií. To samozrejme v prípade, že sa Bitcoinu následne podarí preraziť 40 000 dolárov, kde je hneď niekoľko podstatných rezistencií ako napríklad 200-day MA.

Ak sa to Bitcoinu nepodarí, tak môžeme skorej hovoriť o kapitulácii, ktorá by ho s najväčšou pravdepodobnosťou poslala pod 30 000 dolárov, kde je pomerne silná podpora. Pokiaľ by tá nevydržala, tak sa asi budeme musieť začať pozerať po leveloch 27 000 až 28 000 dolárov, ktoré musia udržať. Pokiaľ sa tak nestane a BTC prepadne aj pod tieto leveli, tak je možné, že by sa aj tým najväčším býkom vynorili vrásky na čele.

Množstvo traderov aj analytikov z kryptomenového sveta aktuálne poukazuje na to, že situácia je tak povediac na hrane. Ako už bolo vyššie spomenuté, zatiaľ čo jedni si myslia, že ide iba o akumuláciu pred pokračovaním bullrunu, druhá skupina to už s Bitcoinom na tento bullrun zabalila a očakáva bear trh.

Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť anketu na našom Telegrame, ktorá zisťuje, čo si o aktuálnej situácii myslíte vy. Neváhajte na ňu odpovedať priamo na našom Telegrame alebo sa o svoje názory a postrehy kľudne podeľte v sekcii komentárov nižšie.

Zdroje: https://beincrypto.com/, https://cryptopotato.com/, https://en.ethereumworldnews.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart