0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.05.21 PancakeSwap

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ďalší protokol DeFi s jedlom. PancakeSwap je DEX založený na Binance smart chaine, ktorý spustili anonymní vývojári so záľubou v raňajkových jedlách a králikoch. Vyzerá to trochu ako ethereovi SushiSwap (správa komunity, schopnosť farmárčiť), ale obsahuje aj mnoho ďalších funkcií, vďaka ktorým môžete získavať odmeny.

Úvod

V najnovšej vlne protokolov DeFi sme zaznamenali vznik mnohých platforiem, ktoré umožňujú používateľom vkladať svoje prostriedky výmenou za tokeny protokolu.

Prevažná časť tejto aktivity sa sústredila na Ethereum blockchain. Ako jeden z prvých blockchainov podporujúcich inteligentné zmluvy má rozsiahlu komunitu používateľov, vývojárov a nástrojov na vytváranie výkonných decentralizovaných aplikácií.

Čo je PancakeSwap?

PancakeSwap je decentralizovaná burza na výmenu tokenov BEP-20. Poznáte Uniswap alebo SushiSwap? Potom nebudete mať problém s pochopením PancakeSwap. Sú si dosť podobné.

PancakeSwap používa model automatizovaného tvorcu trhu (AMM). To znamená, že hoci môžete na platforme obchodovať s digitálnymi aktívami, neexistuje kniha objednávok, v ktorej by ste sa stretli s niekým iným. Namiesto toho obchodujete s poolom likvidity.

Tieto pooly sú naplnené prostriedkami iných používateľov. Vložia ich do fondu a na oplátku dostanú tokeny poskytovateľa likvidity (ďalej LP). Pomocou týchto LP tokenov môžu získať späť svoj podiel plus časť poplatkov za obchodovanie.

Stručne povedané, môžete obchodovať s tokenmi BEP-20 alebo pridať likviditu a získavať odmeny. Ďalej sú uvedené aj ďalšie funkcie.

Farming a staking na PancakeSwap

PancakeSwap tiež umožňuje farmovať jeho token riadenia CAKE. Na farmu môžete vložiť svoje tokeny a uzamknúť ich v procese, ktorý vás odmení CAKE. Ktoré LP tokeny môžete vložiť? Zoznam je pomerne dlhý, ale tu je ochutnávka niektorých z najpopulárnejších:

  • CAKE - BNB LP
  • BUSD - BNB LP
  • BETH - ETH LP
  • USDT - BUSD LP
  • USDC - BUSD LP
  • DAI - BUSD LP
  • LINK - BUSD LP
  • TWT - BNB LP

Takže ste vložili nejaké prostriedky na príjem LP tokenov a použili ste ich na farmárčenie CAKE. Odtiaľ môžete vložiť svoj CAKE a získať ďalšie tokeny prostredníctvom špeciálnych staking poolov.

Do najväčšieho poolu SYRUP môžete vložiť svoj CAKE a zarobiť tak ešte viac CAKE. Existuje však oveľa viac tokenov, ktoré môžete zarobiť vkladom CAKE, takže treba sledovať ich stránku.

Používanie PancakeSwap

Ak navštívite stránku pancakeswap.finance, všimnete si, že mnoho funkcií je neprístupných, kým nekliknete na Odomknúť peňaženku. Kliknite na ňu a zobrazí sa vám niekoľko možností: MetaMask, Trust Wallet, WalletConnect, Binance Chain Wallet a ďalšie možnosti.

Ako určite viete, MetaMask je Ethereum peňaženka. Ale architektúra Binance Smart Chain je taká, že môžete použiť MetaMask na interakciu s DApps založenými na BSC. Po nastavení môžete peňaženku odomknúť a zobraziť ďalšie informácie. Uvidíte, že rôzne LP tokeny sľubujú rôzne výnosy. Ako teda pridať likviditu?

Zvyšovanie likvidity

Opäť platí, že ak ste predtým používali akýkoľvek AMM, potom viete, o čom je reč. Ak chcete farmárčiť CAKE, musíte na burzu najskôr pridať likviditu.

Prejdite do časti Trade na bočnom paneli vľavo, potom kliknite na položku Liquidity, stlačte Add Liquidity a vyberte pár tokenov, ktorý chcete vložiť. Pred pridaním likvidity do poolu tiež nezabúdajte, že sa môžete dosť aj do mínusu.

Farmárčenie

Dobre, takže máte svoje LP tokeny, teraz je čas zapojiť ich a zarobiť CAKE. Prejdite na kartu Farms a vyberte možnosť, ktorá sa zhoduje s vašimi tokenmi LP.

Rovnako ako v prípade tokenov ERC-20 budete musieť schváliť pohyb tokenov BEP-20. Keď kliknete na Approve Contract, vyskakovacie okno vás požiada o potvrdenie transakcie a zobrazenie poplatku.

Keď sa táto transakcia potvrdí, jednoducho vyberte sumu, ktorú chcete vložiť a potvrďte ju. Môžete opustiť stránku a kedykoľvek sa vrátiť, aby ste skontrolovali, koľko CAKE ste zarobili. Ak chcete kedykoľvek zbierať svoje odmeny, kliknite na položku Harvest a potvrďte transakciu.

Prečítajte si aj : SushiSwap

Staking

Hneď ako získate CAKE, môžete ho vložiť do poolu SYRUP. Prejdite na kartu Pools a zobrazia sa pooly, do ktorých môžete vložiť tokeny.

Opäť musíte schváliť pridanie svojich tokenov. Ak to chcete urobiť, stlačte Approve CAKE. Po schválení bude potrebné zvoliť množstvo Cake, ktoré chcete vložiť.

Teraz, keď je CAKE vsadený, budete pasívne získavať odmeny v poole. Ak chcete vyplatiť svoje odmeny, kliknite na Harvest.

Lotéria

Každá relácia lotérie trvá 6 hodín. Jeden lístok stojí 10 CAKE, čo vám poskytne náhodnú štvorcifernú kombináciu čísel od 1 do 14, napríklad 12-8-4-3. Aby ste vyhrali jackpot (50% celého loterijného fondu), musia sa čísla vo vašom tikete zhodovať so všetkými štyrmi číslami na rovnakej pozícii ako výherný tiket.

Čo ak sa nezhodujú všetky štyri? Odmeny tiež vyhrávate, ak sú dve alebo viac vašich čísel na rovnakom mieste ako čísla vo výhernom tikete.

NFT

Rovnako môžete vyhrať špeciálne NFT. Ak ste si vybrali NFT, môžete ho vymeniť za hodnotu CAKE, ktorú predstavuje. Alebo si ho nechať v peňaženke ako zberateľský predmet.

IFO

Počiatočné ponuky fariem (IFO) sú spôsob, ako dostať novo spustený token do rúk používateľov pomocou sily výnosového farmingu. Na PancakeSwap to môžete urobiť zaväzovaním LP tokenov z podporovaného fondu, aby ste získali prístup k predaju novo spusteného tokenu.

Aktuálne aktívne IFO môžete skontrolovať na PancakeSwap na stránke IFO.

Je PancakeSwap bezpečný?

PancakeSwap bol auditovaný spoločnosťou CertiK. Znamená to, že je jeho použitie úplne bezpečné? Nie. Vklad finančných prostriedkov do inteligentnej zmluvy vždy prináša riziko chýb. A to aj v prípade auditovaných a renomovaných projektov. Nikdy nevkladajte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Na záver

PancakeSwap je najväčší projekt AMM v rámci Binance Smart Chain (BSC) s niektorými inovatívnymi funkciami. Mnoho z jeho metrík môžete sledovať aj na pancakeswap.info.

Ethereum možno naštartovalo trend DeFi, ale iniciatívy ako PancakeSwap naznačujú, že vlna inovácií sa rozširujú do ďalších blockchainov.

Zdroje: academy.binance.com, exchange.pancakeswap.finance, coingecko.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart