0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

01.04.21 Všeobecné zásady bezpečnosti

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomeny priniesli veľa vzrušujúcich možností, ale sú tiež plné rizík a nebezpečenstiev pre neskúsených. Postupujte podľa troch hlavných bezpečnostných zásad uvedených nižšie, aby ste zmiernili niektoré riziká spojené s používaním, držaním a obchodovaním kryptomien.

Zachovajte si svoje súkromie

Vďaka povahe internetu sa informácie môžu šíriť veľmi rýchlo a niekedy nežiaducim smerom. Existuje veľa ľudí so zlým úmyslom, ktorí používajú taktiku v snahe ukradnúť vaše kryptomeny. Väčšina hrozieb a útokov je zvyčajne široko zameraná a funguje ako sieť. Snaží sa chytiť každého, kto je dostatočne dôverčivý a rozptýlený. Nemusí sa nevyhnutne zameriavať na konkrétneho jednotlivca. Ak sa však neúmyselne stanete terčom odhalením citlivých informácií, sú možné sofistikovanejšie a sústredenejšie útoky.

Odporúča sa:

  • Zvážte riziká chválenia sa svojimi úspešnými obchodmi
  • Nezdieľať vaše predtým použité adresy
  • Nikde a nikdy nespomínajte svoje zostatky
  • Zabráňte zdieľaniu informácií, ktoré sú spojené s vašou offline identitou
  • Používajte šifrované komunikačné kanály

Chráňte sa

Používatelia tradičného bankového systému a kryptomien sú často obeťami podobných podvodov. V prípade kryptomien však bremeno zodpovednosti na plecia koncového používateľa tlačí rôzne faktory. Hlavne inherentný nedostatok dôvery a nemennosť spracovaných transakcií.

Banky, považované za dôveryhodné subjekty majú úplnú väzobnú kontrolu nad vašimi peniazmi. Banky sú regulované a navzájom komunikujú, čo uľahčuje predchádzanie podvodom a boj proti nim. Ak sa stanete obeťou alebo urobíte chybu pri prevode peňazí z bankového účtu, môžete zvyčajne požiadať o vrátenie platby. V prípade kryptomien sú transakcie po prenose do siete a potvrdení nevratné.

Buďte ostražití. Dozviete sa viac o bežných taktikách neoprávneného získavania údajov. Zistíte, čo sú keyloggery a spoznáte bežné hrozby opísané v našom magazíne Trader 2.0. Zoznámenie sa s týmito nebezpečenstvami vám pomôže udržať vaše mince a tokeny v bezpečí.

Používanie silných a jedinečných hesiel a povolenie ochrany 2FA pre vaše online účty by malo byť prvým krokom k zlepšeniu vašej všeobecnej bezpečnosti. Nemali by ste zabúdať na to, že sa musíte chrániť aj sami pred sebou, pretože ste  človek a ľudia robia chyby. Ak urobíte preklep pri vytváraní záloh, pošlete svoje tokeny na nesprávnu adresu alebo jednoducho urobíte nesprávne rozhodnutie. To môže to narušiť vašu bezpečnosť a spôsobiť veľa nepríjemností.

„Merajte dvakrát, raz režte“ hovorí príslovie, ktoré mnohí z nás počuli od svojich rodičov. Pokiaľ ide o používanie a ochranu kryptomien, stáva sa čoraz relevantnejším.

Prečítajte si aj : Ransomware

Staňte sa sebe vlastnou bankou

Aby ste zaistili dostupnosť svojich coinov a maximalizovali svoju bezpečnosť, odporúča sa uchovať si súkromné kľúče offline. Aj keď sú burzy všeobecne oveľa bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým, stále sa odporúča ponechať si značné čiastky na burzových účtoch, iba ak ste aktívnym obchodníkom. Okrem toho, podobne ako peniaze na bankovom účte, pokiaľ nevlastníte a nemáte výlučný prístup k svojim súkromným kľúčom, nemôžete si nárokovať vlastníctvo svojich mincí a zostáva vám iba prísľub.

Prvýkrát v histórii máte šancu vlastniť digitálne aktíva rovnakým spôsobom, ako vlastníte fyzickú hotovosť alebo hromadu drahých kovov. Na rozdiel od týchto iných foriem aktív môžete svoje kryptomeny zálohovať na kúsok papiera a bezpečne získať prístup k svojmu majetku kdekoľvek na svete.

Držanie a ochrana týchto kľúčov od vašich kryptomien samozrejme prináša veľa nebezpečenstiev, ako je uvedené v predchádzajúcej časti. Našťastie sú pripravené nástroje, ktoré vám pomôžu zvládnuť tieto výzvy a umožnia vám využívať všetky výhody týchto nových technológií.

Peňaženky

Typy kryptomenových peňaženiek, ktoré sú určené na uchovanie vašich súkromných kľúčov sa líšia v zabezpečení, jednoduchosti použitia, počte prípadov použitia a dokonca aj dostupnosti. Zvážte svoje možnosti a vyberte si typ, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Softvér a peňaženky na mobilné telefóny ponúkajú širokú škálu funkcií a ich použitie je zvyčajne veľmi jednoduché. Veľkou nevýhodou z hľadiska bezpečnosti je, že sú pripojené k veľmi zložitým a často online prostrediam, ako je váš mobilný telefón alebo počítač. Tieto faktory otvárajú mnoho príležitostí pre vírusy a hackerov získať prístup k vašim minciam. Preto by ich neskúsení používatelia mali používať iba na menšie množstvá kryptomien.

Papierové peňaženky, v ktorých sú uložené vaše súkromné kľúče napísané na kúsku papiera (alebo vyryté na plechu), sú často považované za jeden z najbezpečnejších spôsobov ukladania súkromných kľúčov. Spravujú sa však dosť ťažko a zvyčajne sú životaschopné iba na jednorazové použitie.

Hardvérové peňaženky sú zvyčajne najlepšie pri vyvážení jednoduchého použitia a vysokej úrovne zabezpečenia. Tieto vreckové zariadenia chránia súkromné kľúče pred škodlivým softvérom a hackermi tým, že ich nechávajú offline, ale budú vás stáť 70 až 200 dolárov a pri väčšine akcií si vyžadujú fyzické potvrdenie.

Pamätajte, že bezpečnosť nie je nikdy absolútna a hotová. Nájdite si čas a občas aktualizujte svoju vedomostnú základňu a pravidelne kontrolujte svoje potenciálne slabé miesta.

Zdroje: academy.binance.com, trezor.io, medium.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart